Šviesios mintys padeda pabusti

Koks jūsų tikrasis gyvenimo tikslas?

Galbūt jūs nihilistiškas žmogus, kuris netiki, kad turi tikslą ir tai, kad gyvenimas turi prasmę. Nesvarbu. Netikėjimas tikslu neapsaugos jūsų nuo jo atradimo, kaip ir netikėjimas gravitacija jūsų neapsaugos nuo suklupimo. Tikėjimo trūkumas tiktai padarys šį procesą ilgesnį. Todėl, jei esate vienas iš tokių žmonių, pakeiskite skaičių 20 į 40 pavadinime (į 60, jei esate labai užsispyręs).

Štai istorija apie Bruce Lee. Profesionalus kovos menų aktorius paprašė Briuso išmokyti visko, ką šis žino apie kovos menus. Briusas pakėlė du puodelius, abu užpildytus skysčiu. „Pirmasis puodelis“ – tarė Briusas – „tai visos tavo žinios apie kovos menus“. „Antrasis puodelis – tai visos mano žinios apie kovos menus. Jei nori įsisavinti mano žinias, visų pirma turi išpilti savo žinių puoduką“.

Jei norite atrasti savo tikrąjį gyvenimo tikslą, pirmiausia turite atsisakyti visų klaidingų tikslų, kuriuos iki šiol žinojote (įskaitant idėją, kad jūs neturite tikslo išvis).
Taigi, kaip atrasti savo gyvenimo tikslą? Yra daug būdų tai padaryti, tačiau šis paprasčiausias. Kuo atviresnis šiam procesui būsite ir kuo daugiau iš jo tikėsitės, tuo greičiau pratimą atliksite. Nors ir esate uždaras, abejingas viskam, ar manote, kad tai išvis tik kvailas laiko švaistymas, šis testas neapsaugos jūsų nuo pratimo sėkmės, o tik užims daugiau laiko.

Štai ką reikia padaryti:
1. Paimkite tuščią popieriaus lapą ir rašiklį.
2. Viršuje parašykite, „Koks mano tikrasis gyvenimo tikslas?“.
3. Parašykite atsakymą (bet kokį), kuris šauna į galvą. Neturi būti baigtas sakinys, užtenka žodžių junginio.
4. Kartokite žingsnį, kol užrašysite atsakymą, kuris jus sugraudins. Tai tikrasis tikslas.

Štai ir viskas. Nesvarbu, ar esi savivaldybės narys, inžinierius ar kultūristas… Kai kuriuos žmones šis pratimas privers gerai jaustis. Kitiems jis gali pasirodyti labai kvailas. Paprastai tai užima šiek tiek laiko, kad „išvalytumėte” galvą nuo „griozdų“ ir socialinių klišių, kad sužinotumėte savo tikrąjį gyvenimo tikslą. Klaidingi atsakymai ateis „iš galvos“ ir atminties. Bet kai gausite teisingą atsakymą, jausite, kad jis ateina iš visiškai kito šaltinio.

Kai kuriems tikrojo tikslo paieška gali užimti valandą laiko ir daugiau. Bet jei būsite užsispyręs, po 100, 200 ar net 500 atsakymų sulauksite tokio, kuris sukrės emociškai. Jei šio pratimo niekada neatlikote, jis gali atrodyti kvailas. Tegul jums taip atrodo, tačiau darykite jį vis vien.

Proceso eigoje atsakymai gali atrodyti panašūs. Tai ne problema, rašykite viską, kas jums šauna į galvą. O jei pasieksite momentą, kai tiesiog negalėsite daugiau rašyti, pasistenkite prisiversti ir tęsti toliau. Pasipriešinimo jausmas greitai išnyks.
Taip pat atrasite, kad kai kurie atsakymai sužadina emocijas, tačiau ne tokias stiprias, kokių tikėjotės. Pasižymėkite šiuos atsakymus, kad vėliau galėtumėte panaudoti kombinacijoje. Kiekvienas jų yra tikslo dalis, bet atskirai paimti nėra visaverčiai. Tęskite.

Labai svarbu užduotį atlikinėti vienam, be aplinkinių trukdžių.
Atlikdamas šį pratimą, sugaišau apie 35 minutes ir, turiu prisipažinti, nesuradau vieno dalyko, kurį galėčiau vadinti savo gyvenimo tikruoju tikslu. Iš visų 72 punktų pasižymėjau net 20, kurie man atrodė svarbiausi. Giliau pagalvojęs sumažinau šį skaičių iki 5 – 6. Savo gyvenimo tikslą galėčiau apibrėžti taip: susipažinti su daug įvairių žmonių, būti pavyzdžiu kitiems, siekti, kad bendraudami su manimi visi jaustųsi laimingi, sukurti laimingą šeimą ir nuolatos tobulėti.

Laurynas Pečkaitis pagal

www.stevepavlina.com

Atsakymai į “Koks jūsų tikrasis gyvenimo tikslas?”: 3

  1. Arunas parašė:

    gyvenimo tikslas, po mirties nepatekti I pragara.
    Jezus mire uz tai, kad ten nepatektumem !!!

  2. Mr.Niekas parašė:

    Dievas neegzistuoja po mirties nieko nėra todel man nusispjaut kas bus po mirtie.

Parašykite komentarą