Šviesios mintys padeda pabusti

ELT ir energija. Arba ką daryti jei trūksta energijos?

Daugelį žmonių erzina energijos stoka. Jie klausia, ką daryti, kad turėčiau daugiau energijos?
Atsakymų yra įvairių, o šiame straipsnyje panagrinėsime kaip energija susijusi su ELT ir kaip galima padidinti energijos kiekį dirbant su ELT. Reikėtų prisiminti, jog ELT yra energetinė meridianų terapija ir kūno energetinės sistemos subalansavimas. ELT priklauso energetinės medicinos atšakai (kitos terapijos: BSFF, TFT, TAT ) ir jos vienas pagrindinių teiginių yra, jog visų neigiamų emocijų priežastis yra organizmo energetinės  sistemos sutrikimai/ išsiderinimai. Paprastais žodžiais tariant, energijos deficito priežasčių reikia ieškoti ne kur kitur, o žmogaus emociniame gyvenime. Jei emocinis gyvenimas išsiderinęs, žmogaus jaučiasi pavargęs, apatiškas, nemotyvuotas.

Iš išorės jis gali gyventi gan sėkmingą gyvenimą, turėti gerą darbą, bet jis juda tik dėl to, kad reikia apmokėti sąskaitas t.y. varomas išorinių dirgiklių, o ne vidinių. Jei gyvenimas pasikeistų ir jis turėtų tą patį kiekį lėšų pragyvenimui kaip tada atrodytų jo gyvenimas? Ar nebūtų tai vien tik sėdėjimas ant sofos ir nieko neveikimas? Kiek tada jis būtų motyvuotas kažką keisti, jei vienintelis jo energijos generavimo būdas per išorinius dirgiklius staiga išgaruoja.

Energija nėra paimama iš išorės, mums atrodo, kad įvairūs dirgikliai padeda gauti daugiau energijos, tačiau jie tik sudirgina tam tikrus mūsų sąmonės kampelius ir sąmonė suintensyvėja. Pavyzdžiui, jūs paprastais žodžiais galite sustiprinti žmogaus tikėjimą, jog jis gali kažką padaryti. Jei jūsų žodžiai bus pakankamai įtikinami, žmogus keletą dienų jausis žvalesnis ir energingesnis. Tai kas yra energijos generatorius ar žodžiai ar sąmonės reakcija į tuos žodžius? Tema yra gan slidi, bet šio straipsnio rėmuose, darykime prielaidą, jog žodžiai neturi energijos, arba neturi jos tiek, kiek tos energijos turi sąmonės reakcija. Tie patys žodžiai vieną žmogų gali stipriai motyvuoti, o kito visiškai nepaveikti. Tekstas tas pats, reakcija skirtinga.

Kiekviena situacija sukelianti įtampą atima dalį energijos. Sunkūs prisiminimai, vidutinė nuotaika, nuolat galvoje besisukantys vidiniai dialogai apie praeities ar ateities įvykius yra energijos „valgytojai“. Nors mes atsibundame ryte normalios nuotaikos, viskas gerai, sveikata gera, jokio streso nejaučiame, bet energijos nėra. Norite ją rasti? Ieškokite neutralizuodami įvairias esamas, buvusias ar net įsivaizduojamas įtampas, net jei šios tik 2-3 balai, lavinkite emocinį intelektą, bei balansuokite energetinius meridianus.

Jūs galite būti visiškai ramus ir atsipalaidavęs, tačiau jei pagalvojus apie kažkokią nemalonią situaciją, kuri laukia darbe po savaitės pajuntate, kad ir nedidelę vidinę įtampą, geriausia, jog ją išmasažuotumėte. Ši įtampa ir su ja susijusi kūno atmintis, įsitikinimai, labai tikėtina, jog blokuoja dali energijos. Gal blokuoja tik 1-3 proc., bet esmė tokia, jog išmasažuojant iš kūno ir sąmonės įtampas energijos kiekis pamažu didėja.

Dirbant su visomis situacijomis, kurios sukelia vidinį diskomfortą ir jas neutralizuojant energijos kiekis atitinkamai po truputį kylą. Kuo didesnę įtampą neutralizavote, tuo daugiau enegijos pastoviai jaučiate. Jei neutralizavote baimę (nejaukumą) būti tarp kitų žmonių, būnant tarp žmonių realiame gyvenime, dėl to nereikės jaudintis, jausitės laisviau, o jausdamiesi laisviau jausite ir daugiau energijos. Ta baimė jau
„nebesuvalgys“ dėmesio ir neblokuos energijos.

Kiekvienas sėkmingai neutralizuotas balas, prideda vieną energijos ir geros savijautos balą visam likusiam gyvenimui. Treniruota sąmonė išmoksta situacijas vertinti be sunkaus emocinio aspekto, kuris obektyviai vertinant neduoda jokios naudos. Galite sau pasilikti teisę gyvenime jausti tik teigiamas ir malonias emocijas. Dėl to mes ir sakome, jog su ELT galite gyventi lengvą ir energingą gyvenimą!

Kartais žmonės nemato tiesioginio ryšio tarp energijos ir savo vidinių įtampų, nes energiją įsivaizduoja, kaip piliulę, kurią išgėrus užauga sparnai. Prie tokio kvailo mąstymo mus, beje, pratina ir reklama, kad energija yra perkama su energetiniais gėrimais, kava, vitaminais, ženšeniu ir t.t. Nors iš esmės energija yra viduje, tik ji blokuojama visais įmanomais sąmoningai ir nesąmoningais būdais.

Vidinę energiją mėgstu lyginti su didele upės srove. Savo viduje turite didžiulį kiekį vidinės energijos, tačiau upėje yra pristatyta begalė užtvankų, užtvankos yra sunkios arba pasyvios emocinės reakcijos. Sulig kiekviena užtvanka upės srovė vis silpnėja ir silpnėja, nes kuomet patiriame įtampas mūsų energijos kiekis mažėja. Galiausiai išbėga tik mažytė mažytė srovelė, kurią mes godžiai suvartojame per 8 darbo valandas. Tinkamai naudojant ELT galima sprogdinti šias užtvankas, tai išlaisvins didelius kiekius energijos esančios jumyse.

Aivaras Pranarauskas
Seminaras „ELT – emocijų masažas“

Parašykite komentarą