Šviesios mintys padeda pabusti

Pinigų magija. Ar amuletai pritraukia pinigus?

Naršydami internete, skaitydami įvairius straipsnius galime rasti patarimų apie pinigus: tvarkingai sudėti banknotus piniginėje, su pinigais elgtis garbingai, pakelti nukritusį centą, įsidėti keturlapį dobilą į piniginę. Kiekvieno mūsų piniginė turėtų būti prabangi, erdvi, natūralios odos, nes jei tai bus polietilenas ar pagaminta iš kitos dirbtinės medžiagos, neleisite judėti pinigų energijai. Ar visa tai veikia ir padeda pritraukti pinigus? Šiame straipsnyje pateiksiu keletą įdomių įžvalgų ir pabandysiu paaiškinti, kaip ir kodėl susiformuoja tokie patarimai.

„Pinigus pritraukti padeda į piniginę įdėtos raudonu siūlu perrištos trys kiniškos monetos ar nedidelis paveikslėlis, kuriame pavaizduota vynuogių kekė arba mėtų lapai. Jie kaipmat pritrauks pinigus. Nešiotis galima rytietiškų simbolių, pavyzdžiui, trikoję varlę su moneta burnoje.“

Nesuprantu mados su kiniškomis monetomis arba varlės laikančios monetą. Pirmiausia kinai niekuomet nebuvo turtinga tauta, tad jei norime praturtėti, mokykimės to iš žydų tautos ir pasidomėkime, ką daro jie. Antra, manau, jog su kiniškų aksesuarų gausa šios prekės tiesiog atkeliavo į Lietuva ir kartu atsivežė prietarus, kuriuos mes dabar žinome ne dėl to, jog tie prietarai išsipildantys, o tiesiog dėl to, jog rinkoje daug kiniškų prekių, o tarp jų ir minėtų aksesuarų. Jei ne kiniškų prekių antplūdis, greičiausiai apie šiuos pinigų prietarus nieko taip ir nežinotume. Aš neneigsiu, jog patys kinai gal ir tiki tiek kiauravidurėmis monetomis, tiek varle, bet galiu lažintis, jog jie dar tiki šimtais kitų talismanų padedančių pritraukti pinigus. Kaip ir minėjau, pirmiausia reiktų įvertinti tai, jog vidutinis kinas uždirba du kartus mažiau nei vidutinis lietuvis. Jei būtumėte mokinys ir prašytumėte savo klasioko pagalbos su matematika, pas kurį kreiptumėtės ar pas tą kuris iš matematikos turi 10 ar 5 balus?

Kam mums naudoti prietarus tautos, kuri uždirba mažiau nei mes? Juk tokius patarimus dalinantys taip pat sako, jog „ką mąstai, tą pritrauki“, „su kokiais žmonėmis būni, tokiu tampi“, tad ar nebus taip, jog jei naudosime kinų liaudies išmintį, tai ir patys uždirbsime tiek kiek kinai? Juk visi simboliai atsineša savo energetiką, tad ar mums reikia kinietiškos energetikos? Ar mums reikia energetikos daiktų, kurie buvo pagaminti masiniu būdu fabrikuose mažiausiai apmokamų ir vos galą su galu suduriančių darbininkų? Aš dar susimąstyčiau, jei siūlomas talismanas būtų 100 dolerių kupiūra su originaliu Bilo Geitso parašu, bet ar vargšo darbininko pagaminta moneta man pritrauks pinigus? Jis jų pagamina per savaitę tūkstančius, bet kažkaip pinigų energetika pas jį neatkeliauja, nors jis tos energetikos apsuptas turėtų būti kiekvieną dieną.

Tada man sakysite, jog nesvarbu simbolika ir energetika, svarbiausia, jog tai suveikia kaip savitaiga, svarbu yra tai, kokią reikšmę mes patys tiems simboliams suteikiame. Tai man skambėtų įtikinamiau, jei ši savitaiga nebūtų nukreipta savęs įtikinimui, jog „aš iš aplinkos gausiu“, „aš noriu“, „aš turiu teisę“, „pasaulis ir visata man duos“. Jei šią savitaigą mes nukreiptume ne ego patenkinimui, jog „aš viską gausiu“, bet į tai, jog „šiandien aš galiu padaryti geriau ir darau“, „aš atiduodu viską, ką galiu“, „aš turiu daug energijos ir motyvacijos“, manau, naudos būtų daugiau.

Taigi, ar gali amuletai, prietarai ir pagarba pinigams katalizuoti pinigų atsiradimą? Šito mes niekuomet nei patvirtinsime, nei paneigsime moksliškai. Todėl ir tikslaus, argumentuoto atsakymo nėra. Tačiau ko teigiamo mus gali išmokyti tokie prietarai? Jie iš mūsų pareikalauja papildomų pastangų, pvz. banknotų rūšiavimas. Darydami vienus veiksmus, kurie reikalauja papildomų pastangų, mes savotiškai save programuojame, jog ir kitose situacijose, kur reikės papildomų pastangų, mes jas įdėsime. Jei nuolatinės papildomos pastangos mums tampa įpročiu, tuomet mes darbus padarome ne 100, o 120 proc., o tai jau žingsnis kažko konkretesnio link.

Jei pinigus dėliojame tvarkingai, ugdome kantrybę ir vidinę discipliną. Labai dažnai mums norisi viską tiesiog numesti su pasiteisinimu „padarysiu vėliau“. Tačiau jei pratinamės pinigus prieš dėdami į piniginę ištiesinti, sudėlioti tvarkingai ir tą veiksmą pakartojame tūkstantį kartų, tuomet nebeišmėtome ir kitų daiktų, nebepaliekame neatsakytų elektroninių laiškų ir neatidėliojame suplanuotų darbų. Vieną kartą tvarkingai sudėlioti banknotai jokių pinigų nepritrauks, bet tūkstantį kartų padarytas veiksmas stiprina discipliną ir padeda suformuoti požiūrį, jog visi veiksmai turi būti padaryti savo laiku ir padaryti iki galo. Ar šis požiūris ir jį lydintis įprotis Jūsų gyvenime tikrai virs pinigais negaliu pasakyti, bet tikrai tikiu, jog savo viduje paaugtumėte ir sustiprėtumėte.

Kad šis įprotis generuotų pajamas, jūs turite dirbti tokį darbą, kur dėl papildomų veiksmų ir papildomo aktyvumo galima uždirbti daugiau. Jei jūsų atlyginimas fiksuotas ir nepriklauso nuo papildomų pastangų, tuomet galite lankstyti nelankstęs tuos banknotus piniginėje, jūsų naujas įprotis ir požiūris gali likti nepastebėtas ir neįvertintas, o jei ir bus pastebėtas vargu ar virs pinigais.

Ar veiks kaip talismanas pirmasis uždirbtas pinigų banknotas, jei šį įrėminsime ir pasikabinsime matomoje vietoje? Reikia suprasti, jog kiekvieną kartą pažiūrėjus į tą banknotą viduje bus sužadintas prisiminimas. Tas prisiminimas asociatyviai susietas su jūsų jaunatvišku entuziazmu, džiaugsmu, didžiuliu noru dirbti. Manau, jog čia ta pati situacija kaip ir su banknotų lankstymu. Vienkartinis veiksmas jėgos neturi, bet jei į savo įrėmintą talismaną pažiūrite tūkstantį kartų ir kiekvieną kartą bent dešimtąją procento pagerėja nuotaika ir su ta geresne nuotaika bendraujate su kolegomis ir klientais, tuomet kažkokią naudą talismanas generuoja.

Mano manymu, amuletų nauda yra ta, jog jie savo fiziniu buvimu nuolat kažką primena. Ar padeda ugdyti įprotį, ar sužadina teigiamas asociacijas, ar suteikia vilties, jog viskas bus gerai, ar dėka savitaigos padeda sustiprinti kažkokią naudingą mintį. Antras žingsnis būtų išnagrinėti, kokius įpročius reikia ugdyti, kokias asociacijas ir mintis kurti, nes jei visa energija bus nukreipta ego norams – naudos iš to nebus.

Aivaras Pranarauskas

Rekomenduoju straipsnį „Kaip susiformuoja pinigų prietarai ir magija?“
Jei ieškote daugiau straipsnių apie pinigus, spauskite čia.

Audio knygų apie pinigus rinkinys už ypatingą kainą.

Parašykite komentarą