Šviesios mintys padeda pabusti

Moters prigimtis

Pasidalinsiu giluminiais dalykais ką apie moters prigimtį pasakoja Talmudas ir Kabala.

Kad geriau suprastume kas kaip ir kodėl, pirma paminėsiu koks pasaulio ir žmogaus sukūrimo tikslas. Mes čia esame tam, kad užsitarnautume sau Amžinąjį gyvenimą. Tai, kas čia vyksta – tai tik pasirengimas tikrajam gyvenimui. Per šį gyvenimą mūsų darbas yra atlikti kuo daugiau gerų darbų ir taip nusipelnyti apdovanojimų, kurie mūsų laukia pomirtiniame gyvenime. Taigi ir žmonių tarpusavio santykių tikslas yra suteikti vienas kitam kuo daugiau paslaugų bei pamaloninimų.

Kai tai turėsime omenyje, santykių tarp lyčių dinamika tampa daug aiškesnė. Vyras ir moteris yra taip sukurti, kad papildytų vienas kitą. Vadinasi, pilnatvę galime pasiekti tik padedant priešingos lyties atstovui (-ei). O to bendradarbiavimo, kaip ir vietos pomirtiniame gyvenime, turėsime nusipelnyti.

Kitos lyties dėmesio ir geranoriškumo pasieksime tenkindami to žmogaus dvasinius poreikius. Moteris visų pirma turi teikti savo vyrui palaikymą, tačiau jai nepavyks to padaryti, jeigu vyras nekurs nieko, kas jos akimis būtų verta palaikyti. Jeigu vyras nieko perspektyvaus dvasine prasme nekuria, jis neturės žmonos pagarbos ir amžinai kentės jos baksnojimus. Tačiau jei vyras pradeda sąmoningai rankiotis micvas (gerus darbus kaip tai supranta D-vas), žmonos irzulys pamažu baigiasi ir šeimoje įsivyrauja harmonija.

Moteris dar labiau emociškai priklausoma nuo vyro nei atvirkščiai. Pagrindinius emocinius jos poreikius gali patenkinti tik vyras, todėl moterys tampa irzlios ir piktos vyrų atžvilgiu, kai negauna ko joms gyvybiškai reikia. Tada ji į vyrą reaguoja kaip vargšas į turtuolį, kuriam gaila pametėti jam vieną kitą eurą duonos nusipirkti.

Kokie tie moterų poreikiai? Apie tai išsamiai galite pasiskaityti knygoje „Penkios meilės kalbos“, autorius Gary Chapmanas. Ten minimi penki poreikiai – praleisti kartu laiko, girdėti gražius žodžius, būti liečiamai, gauti dovanų ir sulaukti iš vyro talkos buityje. Skirtingos moterys tiems poreikiams teikia skirtingos reikšmės, pvz. vienai gali būti užvis svarbiausia kartu praleisti laisvalaikį, o kitai – kad vyras daugiau palengvintų buities naštą. Dar kitai nieko nebus svarbiau kaip gauti dovanų.

Taigi apie tuos poreikius reikia išmanyti ir susigaudyti kurie iš jų jūsų moteriai yra dominuojantys. Be to, ilgainiui šių poreikių svoris gali kisti.

Taigi dvi pagrindinės taisyklės siekiant harmoningų santykių su moterimi: ugdyti savo dvasingumą ir kreipti dėmesį į jos emocinius poreikius.

Jei norite, kad moteris ne tik būtų gera draugė, nesidygliuotų, bet ir jaustų jums trauką, tuomet svarbiausia sąlyga – sureguliuoti savo mąstymo būdą. Jūsų kalba ir lūkesčiai turi būti aiškūs ir konkretūs. Moterims labai patinka, kai vyrai būna kaip geri tėčiai – griežti ir švelnūs. Šioje vietoje jums praverstų atidžiai išklausyti Prager U klipą „How to Get Kids to Listen“ (ieškoti youtube).

Pabaigsiu tuo, kad santykių tarp lyčių ir šeimos harmonijos nebeatkursime niekaip kitaip, kaip tik išsiaiškindami ir susitelkdami į moterų poreikius. Todėl tai viena aktualiausių temų mūsų visuomenei artimiausiu laikotarpiu.

Aurimas Guoga

Parašykite komentarą