Šviesios mintys padeda pabusti

Kur lankyti jogą Vilniuje

Daugelis asmeniniu tobulėjimu besidominčių žmonių, tobulina ne tik protą, bet ir kūną. Tad seminarų metu tenka išgirsti klausimą „kur lankyti jogą Vilniuje“? Man teko susipažinti su keliais jogos mokytojais ir aplankyti ne vieną jogos studiją Vilniuje. Daugelis studijų anksčiau rugsėjo pradžioje siūlydavo vieną jogos užsiėmimą nemokamai, tačiau per paskutinius kelis metus atsirado daug studijų, ypač siūlančių pamokas pradedantiesiems ir konkuruojančių tarpusavyje, tad dabar nemokamų jogos pamokų Vilniuje galima rasti vos ne kiekvieną savaitę. Reikia tik atsidaryti facebook even puslapį ir per porą mėnesių galėsite apsilankyti net dešimtyje nemokamų pamokų.

Pastebėjau, jog jogos studijos dirba keturiais formatais:

a) kiekvieno užsiėmimo metu kartojama ta pati asanų seka. Kiekvienas užsiėmimas yra lygiai toks pats. Žinoma, jūs stiprėjate, kiekvieną kartą viską atliekate vis geriau ir geriau. Jaučiate, jog tobulėjate. Šį formatą reiktų rinktis tiems žmonėms, kurie mėgsta pastovumą, kurie atėję po sunkios darbo dienos, nori patekti į saugią aplinką, kurioje jie jau žino mintinai kas vyks. Jiems ramu, kad nebus jokių netikėtumų, ta rutina jiems padeda atsipalaiduoti.

b) susirenka grupė ir ji aktyviai progresuoja. Geras jogos mokytojas turi programą, tad kiekvieną pamoką mokiniai išmoksta kažką naujo. Šiuo atveju jūs turite įsipareigoti lankyti, nes grupės nėra didelės ir jei atkrenta keli žmonės, visa grupė subyra ir būna gaila padaryto įdirbio. Rinkitės šį variantą, jei jums norisi nuolat sužinoti kažką naujo, jei esate smalsus, tačiau turite gerbti kitus grupės narius ir jogos instruktorių, nes tokiu atveju reikalingas ilgalaikis įsipareigojimas iš jūsų pusės.

c) mišri grupė, kurioje susirenka skirtingų lygių mokiniai. Šis formatas reikalauja labai patyrusio jogos mokytojo, kuris kiekvieną užsiėmimą parengtų taip, jog visi gautų naudos, kad kiekvienas mokinys galėtų tobulėti savo tempu. Tai kartais tampa panašu beveik į individualias jogos pamokas. Tai pareikalaus iš jūsų kantrybės, nes kai kurie pratimai gal bus per lengvi, o kaip kurie per sudėtingi, tačiau jei ta studija yra arčiausiai jūsų, kodėl gi ne.

d) labai retas variantas, tačiau būna ir jogos užsiėmimai pažengusiems ar jogos instruktoriams. Atitinkamai ir tokios jogos kaina Vilniuje yra nemaža, tačiau jei studija veda tokius užsiėmimus, galite būti ramūs dėl aukščiausio lygio jogos mokytojų, kuriuos ta studija turi.

Om ką mes galime rekomenduoti? Jogos mokytoją Jamuną, kuri iš visų jogos mokytojų Lietuvoje turi ko gero, kad daugiausiai tarptautinių pažymėjimų, sertifikatų ir labai didelį žinių bagažą. Ji taip pat gali vesti užsiėmimus pažengusiems ar privačias jogos pamokas. www.flowandglow.lt

Namaste

Komentarai uždrausti.