Šviesios mintys padeda pabusti

Kodėl susiformuoja pinigų prietarai ir magija?

Žinių deficitas
Mes turime nedaug pinigų memų, todėl kaip šiaudo griebiamės bet kokių idėjų apie pinigus. Dažnu atveju pinigai žmogaus maksimalus tikslas, bet žinių, kaip jie uždirbami – minimumas. Kas yra tas pinigų memas? Kuomet vaikystėje per gimtadienį gavote iš senelių pinigėlių, supratote, jog gimtadienis = pinigai. Kuomet paaugote ir su tėvais sudarėte sandorį, jog už dešimtuką duos litą, susiformavo antras pinigų memas, dešimtukas = pinigai. Tuomet mama paprašė priduoti tuščius butelius ir leido centus pasilikti sau, susiformavo trečias pinigų memas, tara = pinigai. Padirbote aukle, pasaugojote kaimynų vaiką, susiformavo dar vienas memas, auklės darbas = pinigai. Universitete gavote stipendiją, dar vienas memas, gerai mokaisi = pinigai. Įsidarbinome ir supratome, jog samdomas darbas = pinigai. Padėjome pirmąjį terminuotą indėlį banke supratome, jog indėlis = pinigai. Taigi kiek būdų uždirbti pinigus žinote, tiek memų yra susiformavę, tačiau tų memų mūsų galvose nėra tiek jau daug. Galite pabandyti visus susirašyti, greičiausiai, jog bus 10-20 memų. Tai nėra daug, todėl žmogus jaučia žinių deficitą ir yra linkęs lengvai patikėti, bet kuo, kas bent šiek tiek panašu į tiesą. Paskaitėte straipsnį, jog reikia po durų kilimėliu laikyti monetą ir mums tai atrodo kaip dar vienas memas. Žinių deficitas yra toks didelis, jog nesvarbu ar tos idėjos veikia, ar neveikia, smalsumas ir emocijos nugali racionalų protą.

Perdėtai vertiname išorės įtaką
Esame linkę galvoti, jog išoriniai dalykai labiau nulemia sėkmę nei mūsų pačių idėjos ir sprendimai. Daug lengviau patikėti, jog amuletais pareguliavę pinigų energijos tekėjimą, ją nukreipsime pas save ir kažkaip viskas savaime įvyks, nei prisiimti atsakomybę už savo gyvenimą ir rasti jėgų dirbti daugiau ir geriau. Pabandykite rytoj dirbti du kartus daugiau ir du kartus geriau. Pagalvokite kaip tai atrodytų, nes kiekvienas savo viduje žinome, jog galėtume įveikti daug sudėtingesnes užduotis ir padaryti daugiau, bet ar rytoj padarysite geriau ir daugiau? Jau pirmąją valandą įsijungs įvairūs psichologiniai stabdžiai, atsikalbinėjimas, tingėjimas, o visų blokų pašalinimas sugeneruotų daug kartų didesnį pinigų srautą nei pats galingiausias talismanas. Bėda yra ta, jog jei pinigai susieti su išore vadinasi, jei pinigų nėra, tai problemos išorėje, o ne manyje. Kokios problemos išorėje? „Nėra darbo“, „krizė“, „maži atlyginimai“, „nesąžiningi darbdaviai“ ir t.t. Jei visgi jau esame išmokę tą gyvenimo pamoką, jog išorės kaltinti neverta ir suprantame, kad daug prarandame dėl savo blogų darbo įpročių, tingėjimo ir kitų dalykų, tuomet iškyla kita bėda, pritrūkstame žinių, kaip situaciją pakeisti. Taigi kuo daugiau tikėjimo, jog išorinės jėgos valdo mano gyvenimą, tuo daugiau ir pinigų prietarų.

Mes žinome, jog galioja ne vien tik fizikos dėsniai. Įvairiai tai vadiname visatos, dvasiniais, karmos dėsniais, amžinąja išmintimi ar pan. Visi intuityviai jaučiame, jog yra šis tas didesnio ir įtakingesnio, ko mes iki galo nesuprantame. Tai gal tie dėsniai pareguliuoja ir mano finansinį gyvenimą? Bet jei mes siekiame ne karminių pinigų, o realių pinigų, turėtume ir žiūrėti, kokie dėsniai veikia realiame pasaulyje. Padarykite eksperimentą – pusę metų bandykite pritraukti pinigus prietarais ir amuletais: įsigykite naują, prabangią piniginę. Senoliai į pinigines dėdavo gabalėlį krieno šaknies. Gal dar keletą pupų ir gabalėlį cinamono. Šis prieskonis padeda pritraukti pinigus, o pupos juos sergsti. Pinigus traukia ir piniginėje laikoma vieno JAV dolerio kupiūra. Sutvarkykite savo namus ir darbo vietą, kad visur galėtų tekėti „pinigų energija“, pasimelskite, darykite viską, ką pataria ezoterika.

O kitą pusmetį stenkitės tiesiog dirbti du kartus geriau, su geresne nuotaika ir pagal galimybes daugiau. Rezultatus palyginkite. Tik atlikę eksperimentą realiame gyvenime, išsiaiškinsite realaus gyvenimo taisykles. Aš neneigiu visatos dėsnių, aš tik noriu pastebėti, jog visatos dėsnių taikymas, galbūt, krauna kapitalą visatos banko sąskaitoje. O pinigų mes juk norime realaus banko sąskaitoje. Jūs man sakysite, jog „ iš visatos banko sąskaitos po to pinigai patenka ir į realią sąskaitą“, tačiau tam nei vieno įrodymo nepateiksite. O aš ranka galiu parodyti į tūkstančius savo srities profesionalų, gaunančių puikų atlyginimą ir tą atlyginimą jie gauna ne dėl „visatos sąskaitos“, o dėl to, jog daug mokėsi, dėjo daug pastangų ir daug dirba. Tad kodėl kiti nenori eiti šiuo keliu? Žmogus dažnai renkasi lengvesnį kelią. Jei duosite pasirinkti tarp sunkaus ir lengvo kelio, jis rinksis lengvą. Kuomet reikia pasirinkti papildomą darbo valandą ar palaistyti savo „pinigų medį“ medituojant apie pinigus, žinoma, jog dauguma rinksis laistyti „pinigų medį“.

Taigi žinių ir patirties stoka, perdėtas tikėjimas išorės jėgomis ir visatos dėsniais, taip pat žmogiška prigimtis rinktis lengvesnį kelią leidžia gyvuoti prietarams.

Aivaras Pranarauskas

Rekomenduoju straipsnį „Pinigų magija. Ar amuletai pritraukia pinigus?“
Jei ieškote daugiau straipsnių apie pinigus, spauskite čia.

Audio knygų apie pinigus rinkinys už ypatingą kainą.

Parašykite komentarą