Šviesios mintys padeda pabusti

Karjeros laipteliai

Kiekvienas gyvenime kaupiame patirtis susijusias su pinigais ir ieškome atsakymo į klausimą, „kaip uždirbti pinigų?“. Kiekviena nauja patirtis tai palipimas laipteliu aukštyn. Mūsų mąstymas pasikeičia, įgyjame naujos kokybės pasitikėjimą savimi, drąsos siekti naujų, kitokių tikslų. Tai nėra susiję vien su pinigais, tie laipteliai dažnai ir mūsų karjeros laipteliai. Tie laipteliai tai ir pasikeitusios pareigos, padidėjusios pajamos arba naujas supratimas apie pinigus ir savo karjerą. Laiptelių būna daug, bet įstringa tik kai kurie. Tie momentai mus subrandina ir sustiprina. Paauga mūsų savivertė. Jei pareigų pasikeitimas ar pajamų padidėjimas yra labai aiškūs laipteliai aukštyn, tai ką aš turiu omenyje sakydamas „branda“ arba „pasikeitęs supratimas“. Trumpai pasidalinsiu būtent tais momentais iš savo gyvenimo, kuomet stipriai pasikeitė mano sąmoningumas šioje srityje.

Pirmas laiptelis buvo kuomet išvykęs į užsienį, būdamas studentu dirbau nekvalifikuotą darbą. Tačiau mano finansinis sąmoningumas gerokai ugtelėjo, nes supratau, jog galima daug dirbant daug uždirbti. Taip, aš pardavinėjau savo laiką, fizinę jėgą ir savo sveikatą. Tačiau man tai buvo didelis žingsnis į priekį, nes supratau, jog dirbdamas net ir nekvalifikuotą darbą galiu turėti automobilį, namus, išlaikyti šeimą. Tai buvo didelis pasitikėjimo savimi šuolis.

Antras laiptelis atsirado, kuomet būdamas studentu kitoje šalyje gavau jau nebe fizinį, menkos kvalifikacijos, o administracinio pobūdžio darbą. Tai buvo šuolis į priekį, nes supratau, jog man nebereikės pardavinėti savo fizinės jėgos, aš vis dar pardavinėju savo laiką, tačiau dabar parduodu ir savo vidinius resursus, savo intelektą, savo bendravimo įgūdžius, savo anglų kalbos žinias. Valio! Dirbu protinį darbą! Dėl ko svarbu, jog tai įvyko užsienio šalyje? Nes kažkuria prasme tai yra maksimalus tavo gebėjimų įvertinimas. Kuomet žinai, jog su tokios darbo patirties įrašu savo CV galėsi gauti darbą angliškai kalbančioje pasaulio dalyje, tai stipriai kilsteli pasitikėjimą savimi ir savivertę. Tad tai ne lokalus, bet mano manymu, maksimalus tam tikrų gebėjimų pripažinimas.

Trečias laiptelis. Minėtas įdirbis Lietuvoje leido imtis mėgstamos veiklos ir daryti tiktai tai kas patinka. Kažin ar būtų buvę pasitikėjimo savimi ir vidinės jėgos tai daryti, jei nebūtų buvę pirmųjų dviejų laiptelių. Taigi ėmiausi  savo mėgstamiausios veiklos, iš to pradėjau uždirbti pinigų ir supratau, jog dabar galiu dirbti tik tai kas man patinka. Tai duoda vėl didžiulį pasitikėjimą savimi, nes supranti, jog nuo šiol darbas bus malonumas. Jei pirmos dvi pakopos suteikdavo ir saugumo jausmą, tam tikras užtikrintumą dėl pajamų, tai šis laiptelis suteikė pasitenkinimo savirealizacija jausmą.

Ketvirtas laiptelis. Savo mėgstamą veiklą eksportavau, kad tai nebūtų vien lokali veikla. Gavau pirmąjį savo atlygį iš audible (audio knygų portalas), tai buvo 3.84 €, tačiau man tie 3 eurai suteikė ko gero daugiau pasitenkinimo, nei iki tol uždirbti pinigai. Atėjo supratimas, jog iš mėgstamos veiklos aš galiu uždirbti ne tik lokaliai, bet ir didesniu mastu.

Savų laiptelių susidėliojimas, tai vienas refleksijos būdų, padedantis susiorientuoti kur esi. Aš savuosius laiptelius  užfiksavau būtent taip. Man šie pokyčiai įstrigo labiau negu atlyginimo padidėjimas skaičiais.
Trumpai
1. “Galiu gyventi normalų gyvenimą”.
2. “Galiu uždirbti dirbdamas protinį darbą beveik visame pasaulyje”.
3. “Galiu visą likusį gyvenimą dirbti tik mėgstamą darbą”.
4. “Galiu eksportuoti mėgstamą darbą visam pasauliui”.
Planas
5. “Galiu eksportuoti mėgstamą darbą visam pasauliui ir gerai uždirbti”.

Taigi, jei galvoje dažnai sukasi klausimas „kaip uždirbti pinigus?“ nepatingėkite ir susirašykite savo laiptelius. Tai padės geriau pažinti save ir suprasite kas Jus labiau motyvuoja. Visi trys dalykai labai susiję, tiek pareigos, tiek pajamos, tiek naujos įžvalgos. Vieno iš jų paaugimas padeda paaugti ir kitiems. Tai padės suprasti kur turite fokusuotis. Gali būti taip, jog dabar atrodo, jog 100 € padidėjęs atlyginimas suteiks daug pasitenkinimo, tačiau jei savirefleksijoje, savo laipteliuose niekur sumų nenurodysite, vadinasi suma Jūsų nemotyvuoja taip stipriai. Jums atrodo, kad turėtų motyvuoti, bet realiai, gal dėmesį nukreipę į naują laiptelį be sumos, turėsite gerokai daugiau motyvacijos, taip kaip aš savo dėmesį esu sutelkęs į 5 laiptelį.

Pinigų tema labai dažnai sukasi apie skaičius ir sumas, pamirštant, jog ir kitais laipteliais mes tobulėjame ir kiti laipteliai, gal labiau mus motyvuos, ypač jei taip buvo anksčiau. Pirmasis 1 euras uždirbas šeimos versle, kurį įsirėminate ant sienos, gali būti didesnis motyvacijos ir įkvėpimo šaltinis, negu 100 eurų premija darbe už naujai rastą klientą. Skirtumas 100 kartų, o poveikis toks skirtingas. Kaip ir dažnai kartoju, piniguose nėra logikos, bet aš padėsiu pinigus suprasti.

Aivaras

Parašykite komentarą