Šviesios mintys padeda pabusti

Kaip tapti turtingu ir uždirbti pinigų. Trys teorijos.

Ilgą laiką besidomėdamas šia tema pastebėjau, jog būtų galima sudėlioti 3 pagrindines teorijas, kurios gyvuoja šiandien ir kuriomis žmonės bando vadovautis: racionali, ezoterinė ir religinė.

A) racionali taupymo ir investavimo teorija. Tai labai gerai pažįstamos idėjos, sakančios, jog reikia dalį pajamų atsidėti, saugiai investuoti, sudėtinės palūkanos augs tik aukštyn. Racionalu nusipirkti būstą ir jį išnuomoti, taip pat racionalu, bet jau rizikingiau pradėti savo verslą. Reikia gyvenime kurti aktyvus ir vengti pasyvų. Roberto Kiyosakio ir Warreno Buffetto pasaulėžiūrų mišinys. Tokio tipo patarimus galima drąsiai dalinti į kairę ir į dešinę ir niekas tam neprieštaraus. Mokytis, kelti savo profesinę kompetenciją, suprasti rinkos ekonomikos bent bazinius dalykus. Visa tai turėtų padėti gauti daugiau pinigų ir pasiekti finansinę laisvę.

B) ezoterinė teorija. Reikia pinigus išleisti, tam, kad jie sugįžtų. Jei prisiriši prie pinigų, jų niekada neturėsi. Kai leidi pinigams išeiti, tik tada gali ateiti nauji pinigai. Reikia nebijoti išmesti senus baldus ar nenešiojamus drabužius, nes jei jie kaupiasi namuose užsistovi neigiama energija. O pinigai tokios energijos nemėgsta ir į tokius namus neatkeliauja. Reikia pajausti pinigų vibraciją ir kai tai padarysi pinigai patys atkeliaus. Ši teorija išpopuliarėjo dėl susidomėjimo Rytų kultūromis ir gyvenimo būdu. Fengšui, čakros, vibracijos, kiekvienas tuo besidomintis pažers krūvą patarimų kaip uždirbti daugiau ir pritraukti pinigų į savo gyvenimą. Įsidėti varlytę su pinigu burnoje į piniginę, pasistatyti namie pinigus pritraukiantį mineralą, nusipirkti naują raudoną piniginę ir t.t. Ši teorija nėra paviršutinišką, rimčiau besidomintieji papasakos apie tai, jog moteris tai materijos pradas, vyras dangiškumo, jų bendravime gimsta energija padedanti vyrui gauti resursus iš išorinio pasaulio ir t.t. Pinigai tai kosmoso, visatos, meilės vibracijų atitikmuo. Reikia geriau pažinti save, išvalyti save ir tada pinigai ateis.

C) mums jau ganėtinai pamiršta, tačiau lyg ir kažkur girdėta religijų išmintis. Jei šiame gyvenime esi turtingas, vadinasi, tai tavo ankstesniuose gyvenimuose atliktų gerų darbų rezultatas. Šią idėją daugelis priskirtų ezoterikai, bet iš tiesų šią idėją aptiksime judaizme, vedose, budizme. Dirbti reikia daug ir sunkiai, o gyventi kukliai ir paprastai. Šią idėją norėtusi priskirti racionaliai teorijai, tačiau tai protestantiškos mąstysenos vienas pagrindinių principų. Apie tai, jog sunkus triūsas veda į pinigus kalba ir judaizmas, ir budizmas. Kita vertus judaizmas arba islamas gali teigti, jog pinigų šiame gyvenime turite tiek, kiek jų jums skyrė D-vas ar Alachas ir net labai daug dirbdami nelabai ką pakeisite. Vis dar kyla klausimas „kaip tapti turtingu?“, visos religijos be išimties pasakys, jog tokiu atveju, turite dalį lėšų skirti labdarai. Skirtingos religijos nurodys skirtingą procentą, o nuo ezoterinės teorijos tai skiriasi tuo, jog pinigus aukojame kitiems, o ne išleidžiame savo malonumams, kaip, kad siūlo antroji teorija.

Aivaras Pranarauskas

p.s. daugiau apie religines teorijas gali rasti audio knygoje „Dvasinė pinigų dimensija“
p.p.s. daugiau straipsnių apie pinigus rasite čia

Komentarai uždrausti.