Šviesios mintys padeda pabusti

Įdomios pinigų savybės senuose religiniuose tekstuose

Įdomios pinigų savybės mus pasiekia, net iš senovinių tekstų, kurie rašo, jog stipriausia valiuta, kuri nenuvertės per milijonus metų ir pačios saugiausios investicijos yra suma gerų darbų, kuriuos padarėme praėjusiuose gyvenimuose. Šis sukauptas kapitalas mus pasiekia keturiomis formomis: pinigai, gera sveikata, meilė, išmintis (reikia patikslinti, jog tai – dvasinė išmintis, gebėjimas suvokti savo prigimtį ir tikslus). Gimimo metu mes gauname fiksuotą kiekį visų šių 4 dalykų. Jei mes gyvenime intensyviai fokusuosimės tik į vieną mes tą padarysime kitų 3 sąnaudomis. Tad įdomi pinigų savybė yra ta, jog jei sieksime tik pinigų, tai tam paaukosime sveikatą, meilę ir išmintį.

Įsivaizduokite keturis susisiekiančius indus. Visi keturi yra skirtingos formos ir skirtingo pločio, tad į juos telpa skirtingas kiekis vandens. Viename inde yra pinigai, kitame sveikata, trečiame meilė ir santykiai ketvirtame dvasinė išmintis. Šių indų dydžiai priklauso nuo mūsų ankstesnių gyvenimų, kai kurie žmonės turi talpesnį sveikatos indą, ir mažesnį pinigų indą  ar dar kažkokiomis kitokiomis proporcijomis susiformavusius indus.

Bet esmė ta, jog jie visi sujungti. Ir nepriklausomai nuo talpos ir diametro vandens lygis juose vienodas. Jei nori kažkuriame inde padidinti vandens kiekį, turi paversti visus indus, kad iš jų atbėgtų vandens. Taigi jei nori didesnio kiekio pinigų inde, turi pakreipti kitus tris ir į pinigų indą pribėgs iš sveikatos, meilės ir išminties indo. Tuose trijuose sumažės, prie pinigų padaugės.

Tokių pavyzdžių gyvenime mes dažnai matome, kuomet darboholikas aukoja savo santykius su antrąja puse ir sveikatą, kad uždirbtų daugiau. Jis nesijaučia gerai, tad nusprendžia, jog jam reikia dar daugiau pinigų, kad jaustusi gerai ir saugiai. Tada dar labiau aukoja santykius ir sveikata ir toks veiksmų ratas sukasi ne žmogaus naudai.

Svarbu suprasti, jog šiame gyvenime mes nuimame derlių kurį užauginome praėjusiuose gyvenimuose ir taip pat sodiname daigus savo ateinantiems gyvenimams. Šiandienos pastangos pasimatys tik tolimoje ateityje. Tikėjimas, jog šiandienos pastangos duos rezultatą šiandien yra iliuzija, tokios jau tos pinigų savybės. Pažiūrėkite į praėjusius 5 metus, galima dėti pastangas ir negauti jokių ypatingų rezultatų, o yra žmonių, kurie nededa ypatingų pastangų, tačiau gauna daug pinigų. Kartais nėra tiesioginio ryšio tarp esamų pastangų ir esamų rezultatų. Esamos pastangos duos rezultatą, bet tik kažkada ateityje. Esamos šiandien aplinkybės ateina iš praeities. Tad labai svarbu mokėti džiaugtis esamomis aplinkybės ir dabartimi, nepriklausomai nuo to kokia ta dabartis, nes tai kuria geresnį rytojų. Atitinkamai jei iš gyvenimo norime daug, nesame patenkinti tuo ką turime, tai blogina mūsų ateitį.

Aivaras Pranarauskas

Straipsnis parengtas pagal audio knygą „Dvasinė pinigų dimensija“
Daugiau įdomių straipsnių apie pinigų rasite čia

Komentarai uždrausti.