Šviesios mintys padeda pabusti

Gyvenimo užduotis

Daug kas mano, kad kelias į įtaką – tai rankiotis „like‘us“ ar jų atitikmenis bendraujant tiesiogiai. Todėl žmonės pernelyg stengiasi vienas kitam patikti ir įtikti. Tačiau tokiame spektaklyje žmonės visgi jaučiasi vieniši, nes, nors trumpam gal ir pavyksta padaryti įspūdį, to poveikis būna visai neilgalaikis. Išeina, kad tenka save nuolat stimuliuoti, kad sulauktum dėmesio. O tai anaiptol nedidina jausmo, kad esi žmonėms įdomus ir iš tiesų vertingas.
Ką mes laikome vertingu žmogumi? Atsakymas, ką nebandysite kažką ekspomtu prikurti, būtų absurdiškas: vertingais žmonėmis mes laikome tuos, kuriuos vertingais laiko minia. O tai gali reikšti tik viena: mes nieko nenusimanome ir nenorime nusimanyti apie tai, kas sudaro tikrąją žmogaus vertę.
Tad kas iš tiesų sudaro žmogaus vertę? Tikrąją žmogaus vertę sudaro jo sąžinės būklė. Jeigu žmogaus sąžinė tyra, reiškia jis ne tik išvengęs nuodėmių, bet ir sukaupęs daug micvų. – Nes negali žmogus ištisai dykinėti ir nenuslysti į netinkamą gyvenimo būdą. O daug micvų sukaupęs žmogus turi ir stiprią D-vo paramą ir apsaugą. Tas didina to žmogaus įtaką nepaisant jo turtinės ar pareigybinės padėties.

Tuojau jums tai įrodysiu. Jeigu koks nors žmogus turtingas ir užima aukštas pareigas, tačiau su sąžine jam visai ne kaip, jis iš tiesų gyvena iš sąžiningų žmonių malonės. Pavyzdžiui, ar pretendentės į darbą teiksis nepapasakoti visuomenei, kad Seimo narys jas mėgina įkalbinti lytiniams pasitenkinimams. Toks asmuo savo gyvenimo jau nebekontroliuoja – jeigu merginos nesiteiks tylėti ir panorės papasakoti – jis žlugęs.
Taigi matome, kad nuodėmes naikina apsaugą. Savo ruožtu micvos apsaugą stiprina, jų pagalba net ir mažas žmogus gali tapti ypatingai įtakingas. Biblijoje tam skirta Josifo istorija, kai šis iš vergo bei kalinio tapo Egipto ministru pirmininku. Disidentai tuo tarpu gal ir kenčia už tiesos sakymą, tačiau jiems priklauso ateitis. Sovietmečio kagėbistai galiausiai pražuvo, o viršų paėmė ir šiandien užtikrintai dominuoja nuomonė tų, kuriuos jie persekiojo.

Pagrindinis žmogaus gyvenimo tikslas yra pernešti per gyvenimą kuo tyresnę sąžinę. Tame kelyje turite labai rimtą pagalbininką – Viešpaties paramą teisuoliui. Ši parama, jeigu būsite to vertas, gali būti tokia didelė, kad turėsite įtakos šalies ateičiai daugiau nei visas Seimas ir vyriausybė kartu sudėjus.
Skamba visai kaip pasakoje, kur turtingą princesę aplanko vargana elgetautoja, o tolesnis princesės likimas priklauso nuo to, kaip ji pasielgs su suvargusia senutėle. Tačiau iš tiesų tai ne vien pasaka, o vienas iš gyvenimo dėsnių. Mes smerkiame, kai stiprūs muša moteris ir vaikus; D-vas ne mažiau smerkia tuos, kurie skriaudžia Jo tarnus.

Aurimas Guoga
Facebook grupė „Judaizmas nežydams“

Komentarai uždrausti.