Šviesios mintys padeda pabusti

Svarbiausia

Na ką, vėl „papuolėm“ – ruduo (juokiuosi). Kas galėjo pagalvoti?! O gal vis dėlto ruduo yra gerai? Apsidairai aplinkui – daug spalvingų medžių, šviežių fotografų (vėl juokiuosi!). Šia džiaugsmo nata pradedu rašinuką, kuris nupasakos nuo ko priklauso minčių kokybė – mat vieni „užsirovė ant rudens“, o kiti džiaugiasi jo sulaukę. Tema, atrodytų, banali, bet įsigilinus – esminė.

Gaunu pakankamai laiškų su klausimu, ką daryti su tuo, kad yra „štai tokia ar kitokia“ situacija (jaudulys, problemos ir pan.) ir kaip ją išspręsti. Visi šie laiškai, kaip ten bebūtų, turi vieną ir tą pačią šaknį – sudrumstą, netvarkingą ar menkai prižiūrimą protą. Turiu omenyje ne pačias smegenis (juokiuosi), o mintis.

Kad būtų aiškiau, ką turiu galvoje, pasitelkime paprastą pavyzdį. Tarkim, mes nusprendėme pastatyti namą. Ateiname į statybvietę, kur išsirikiavę laukia puikūs statybininkai (tokie su oranžiniais šalmais ir žėrinčiais plaktukais), bet jie, iš esmės, negali nieko padaryti, kol mes jiems neįteiksime namo brėžinio. O kas yra brėžinys? Mintys, IŠ KURIŲ kilo statinys. Norite pirkti batus? Turite apie juos galvoti PRIEŠ pirkdami. Užsimanėme eiti į kitą kambarį? Turime pagalvoti apie tai PRIEŠ eidami.

Tad visada yra mintis prieš veiksmą. Visi mūsų gyvenimo įvykiai prasidėjo iš minties. Taip, netgi ir tas, kai mes neatsargiai parkritome, ir tada, kai mus apšaukė kaimynas. Tęsiam? Pagalvokite apie bet ką, kas šiandien ar vakar jau spėjo nutikti, ir tiesiog pabandykite atsekti mintį, kuri buvo gal prieš minutę, o gal prieš metus.

Esmė ta, kad priežastinė mintis visada buvo, ji visada būna. Viskas, kas nutinka, turi priežastį. Viskas, kam galima pateikti klausimą „kodėl?“, turi priežastį, ir pirmiausia ateina mintis. Todėl mintys ir proto būklė daro esminę įtaką gyvenimo sąlygoms ir įvykiams. Bloga nuotaika – viskas krinta iš rankų, mašinos, liftai, žmonės ne laiku ir ne vietoje. Gera nuotaika? Viskas kaip sviestu patepta ir dar šiek tiek pablizginta!

Tad viskas yra iš proto – visos gyvenimo situacijos ir problemikės. Atjunkime visiems protus, ir viskas pasaulyje sustos, visos problemos baigsis, visi mechanizmai pails, ir gamta švelniai perims vairą. Įjunkime protus, ir mechanizmai vėl pajudės, ambicijos šaus į viršų – spektaklis tęsis.

Kiekvieną rytą aš ir Jūs – mes visi kartu – įjungiame protelius: kokie jie yra – taip mūsų gyvenimai ir atrodo. Metas prisiimti visą atsakomybę už gyvenimą. Prisiimkime atsakomybę už savo mintis, nes jos yra visa ko priežastis. Tik dauguma paklausime: „Juk jis toks nepaliaujamai triukšmingas! Kaip aš jį sukontroliuosiu?“ Atsakau: proto valymo praktikomis, meditacija. Tai yra vienintelis kelias.

„Aš visai neturiu laiko visokioms kvailoms meditacijoms!” Puiku, bet atmink, kad tai yra didelė privilegija šiame gyvenime. Praktikos sutvarko protą – padaro jį skaidrų, aiškų ir džiaugsmingą, o tada visi geri dalykai eina savaime – akivaizdu. Žinoma, jį reikia prausti, kaip ir kūną – kiekvieną dieną; bet tikrai nemanyk, jog tai nuobodu ar kad tai ne tau – nesąmonė. Tai tau. Tai taip TAU, kad nė neįsivaizduoji.

Kai protas aiškus, žvalus ir tylus – eini gyvenimu juokdamasis, salsti viduje, viskas ateina laiku ir vietoje. Draugai, laimė, namai, pinigai, džiaugsmas, charizma, intuicija, palankumas ir visa kita – įvardink pats. Praktikuok, kam delsti? Bent duok šansą. Nors pats darau tokius užsiėmimus, man nesvarbu kur ir kaip ar su kuo praktikuosi, svarbu – praktikuok. Bendras žmonių lygis kils ir to gana. Svarbiausia praktikuoti.

Liudas Vasiliauskas
Laimingi.lt – paieškų pabaiga

Parašykite komentarą