Šviesios mintys padeda pabusti

Vidiniai dialogai

Apie ką šnekatės nuolatos su savimi?

Dialogą gimdo ne kas kita, o emocijos. Emocijos dirgina kūno energetinę sistemą,  smegenys nuolat gauna informaciją apie šį dirginimą ir yra priverstos kažkaip reaguoti, kažką galvoti. Jei tas mąstymas veda prie kažkokių sprendimų, tuomet puiku, eikite ir darykite sprendimus. Tačiau jei mintys sukasi kaip užsikirtusi plokštelė ir pradeda  erzinti, lengviausias būdas sustabdyti varginančias mintis – neutralizuoti tas mintis sukeliančias emocijas. Jei nežinote, kokia emocija tą dialogą sukelia, galite bandyti dirbti standartiniu keliu:
 
„Nors mano galvoje sukasi šis dialogas, aš save mėgstu ir priimu…. ir susikaupiu rimtiems darbams“
„Nors aš labai pavargau nuo savo minčių, aš save mėgstu, priimu ir leidžiu sau pailsėti (bent šį vakarą)“

Kokius žmonės dažnai girdi? Tai ne tau…, tai negali būti tiesa…, aš negaliu jais pasitikėti…., aš nepakankamai geras…., aš kvailas…., jie viską išsiaiskins…, aš prie jų nepritapsiu…, aš nemylimas…., aš nevertas,  kad kažkas mylėtų…, ką dabar veikia mano vyras, žmona, vaikai…, visi mato, kad aš negražus (negraži)…, aš stora…, aš jiems parodysiu kas čia teisus…., ir t.t.

Pasirenkate dialogą, darydami ELT jį apmąstote, keletą kartų pakartojate jį savo mintyse, pridedate frazę „save mėgstu ir priimu“ plius „ir esu vis laisvesnis nuo šių minčių“.

Aivaras

Parašykite komentarą