Šviesios mintys padeda pabusti

Priklausomi nuo finansinės laisvės

Finansinė laisvė – terminas nesenai patekęs į mūsų žodyną ir kelios knygos apie tai patekusios į dažno lietuvio knygų lentyną. Tačiau šis terminas teorija neapsiriboja, nes vedant seminarus ir kalbant apie tikslus, bei matant ką žmonės įrašo į pirmąjį tikslų trejetuką, galiu drąsiai pasakyti, jog vis labiau, o ypač jaunimo tarpe, tikslų nr. 1 tampa „finansinė laisvė“ arba „milijonas“ arba „uždirbti daug pinigų“. Dažnai tai būna ir vienintelis tikslas. Kuomet paklausiu „o kur kiti tikslai?“ sulaukiu atsakymo „kai įgyvendinsiu šitą – tuomet bus ir visa kita…“.

Taigi, kaip suformuluota finansinės laisvės idėja? Idėja sako, kad gyvenime negali būti saugus, nežinai, kas gali atsitikti, gyvendamas be aktyvų rizikuoji likti be sočios senatvės. Finansinė laisvė tau garantuoja saugumą nuo išorinių negandų, kurios gali užklupti. Jausiesi saugus, tau niekuo nereikės rūpintis, gyvensi iš aktyvų. Galėsi tingėti, nieko nedaryti, daugiau laiko skirti sau. Žinoma, tam, kad tą būseną patirti, turėsi daug dirbti, daug taupyti, pirkti akcijas, pirkti nekilnojamą turtą ir t.t.

Kodėl kyla tokia didžiulė nostalgija vėl panirti į tą absoliučiai saugų pasaulį, kuriame nereikia niekuo rūpintis ir visi rūpinasi tavimi? Tai negalėtų tapti mūsų tikslu numeris vienas, jei tos emocijos ar būsenos nebūtume patyrę anksčiau. Sunkiai dirbti žmogaus niekuomet nepriversi, jei neturi stipraus emocinio kozirio. O ką jau kalbėti apie tai, jog pažadėdamas jam šį saugumą gali priversti jį dirbti net keliasdešimt metų ir tame jis matys „didelę prasmę“. Žinote, tą posakį, jog viskas kas nauja yra viso labo tik pamiršta sena? Kas yra ta pamiršta sena būsena, kurios dabar trokštame ir vadiname nauju „finansinės laisvės“ vardu?

Finansinė laisvė simbolizuoja absoliutų saugumą, o kas buvo absoliutus saugumas kuomet jūs buvote mažas kelių metų pyplys. Kuomet vos tik kam atsitikus bėgdavote arba šliauždavote pas savo mamą ir lįsdavote po sijonu. Va ten jūs jausdavotės absoliučiai saugūs nuo visų pasaulio negandų. Jums nereikėjo rūpintis ką pavalgyti, kuo apsirengti, pas mamą visuomet šilta ir ramu. Deja, augant tenka susidurti su nedraugišku pasauliu, kuriame mama padėti jau nebegali. Tačiau ar poreikis patirti absoliutų saugumą kur nors dingo? Tikrai ne. Mes tik norime vėl bet kokia kaina patirti tai, ką patyrėme anksčiau. Todėl naiviai tikime, jog sutaupę pinigų būsime saugūs, turėdami nekilnojamo turto būsime dar saugesni ir t.t. Plius prie šios emocijos pridėkime natūralų proto siekį nuolat tobulėti ir plėstis į begalybę (o finansinė laisvė ribų neturi) ir gausime šiuolaikinį narkotiką mintims.

Parašykite komentarą