Šviesios mintys padeda pabusti

Pinigų krizė – energijos stoka?

Visos problemos ir krizės yra atsikartojančios ir turi vieną bendrą bruožą – energijos stoką. Klausimas – kokios konkrečios energijos:  intelektinės-protinės, emocinės-psichologinės (šiluminės-terminės, gyvybinės-biologinės, finansinės-socialinės), fizinės-mechaninės ar kitos?

Jei energijos trūksta žmoguje, kolektyve, gentyje, reiškia Gamta disonansiškai blokuoja jos generavimą, atėjimą, atsiradimą.  Daromos esminės, strateginės, grubios klaidos Gamtos arba visuomenės atžvilgiu.
 

Energijos stoka – esminis krizės parametras

Teisingas idėjų aptikimas, išgirdimas įmanomas tik vieninteliu atveju jei neleidžiama sau net mažiausia negatyvių minčių ir asociacijų prabanga. Negatyvios emocijos tiesiogiai blokuoja aukštas kokybiškas idėjas. Vidinis triukšmas neleidžia išgirsti teisingos intuicijos. Senovės egiptiečiai teigia, kad visais laikais visa žmonija turi tik vieną vienintelę apibendrintą problemą: sielos bangavimą arba jausmų nevaldymą. Tai sukelia emocinį triukšmą. Krizės sprendimas gali būti ir dažniausiai yra čia pat, po ranka, tačiau vidinis emocinis triukšmas fonuoja ir neleidžia išgirsti.

Jei gentis, genties vadai, viešoji erdvė yra apimti netramdomų negatyvių emocijų, aistrų, intrigų, tai kokybiškas sprendimas, idėjų generavimas, intelektinis produktyvumas, Valstybės konkurencingumas, nacionalinio produkto sukūrimas, Lietuvos globalios komercinės misijos išgryninimas apskritai neįmanomas. EMOCIJOS kaip tokios, tiksliau jų neįsisąmoninimas, nevaldymas VISADA yra giluminė problemų problema, nes emocijos ir energija yra viena ir tas pat

Dar kartą ta pati pamoka:
energijos stoka > emocijų nevaldymas > FINANSAI IR EMOCIJOS

Nuo amžių turtuolių dinastijose yra žinomas gilus psichologinis "know-how", kad globalių akcijų kursų bangavimas yra žmonijos emocijų atitikmuo. Ir finansinės problemos kyla dėl tokių konkrečių neįsisąmonintų negatyvių "finansinių emocijų" kaip:

1.    baimė prarasti pinigus
2.    gobšumas

Markets are driven by two things – greed and fear.

Dar kartą ta pati pamoka:
energijos stoka > jausmų nevaldymas > finansų stoka

Jei negali, neturi jėgų, energijos pats išspręsti problemą (generuoti energiją), todėl gyvybę lopanti, gelbstinti energijos injekcija turi ateiti tik iš šono, iš kitur, iš išorės. Taigi krizės subjektas turi laiku PRAŠYTI pagalbos, laiku siųsti SOS signalą. Tai paskutinis teisingas sprendimas, kurį galima padaryti.

Žmogus negali pats sau išsioperuoti apendicitą
.

Gebėjimo pažvelgti iš šono, tikslaus ir aiškaus žinojimo trūkumas paprastai yra dažniausia tipinė intelektinės-protinės energijos stoka – žmogus negali adekvačiai įvertinti pats savęs ir pasiekti laimės be kitų, pats sau vienas. Tas pat ir su Valstybe.Turtingiausias visų laikų pasaulio žmogus karalius Saliamonas savo patarimuose tiesiai sako, kad finansinio nepritekliaus priežastis visada yra viena vienintelė: aplaidumas, aktyvumo stoka arba tinginystė.

“Todėl nueik pas skruzdėlę, dykaduoni…
…patyrinėk jos kelius ir pasimokyk išminties.”

 
Neturėdama jokio vado, pareigūno ar valdovo, ji pripildo savo sandėlius vasarą ir surenka peną per pjūtį

Daugumai ir praktiškai visoms iš problemų egzistuoja aiškios, sąlyginai nesunkiai randamos, esminės sprendimų schemos. Tačiau teisingų sprendimų vykdymas visada reikalauja rimtų pokyčių inertiškose personalijų charakteristikose, jų asmeninės energijos mobilizavimo, t.y. išėjimo iš komforto, tingumo zonos.Vadyboje yra žinoma, kad apkritai žmonės tik 20-25% gryno laiko darbe realiai dirba, likusį – tinginiauja. Tas pats galioja ir visai biurokratinei sistemai.

 "Kuo biurokratai tokie žalingi? Jei jūs dirbate privačiame versle, kaipmat suprasite. Įsivaizduokite, kad turėtumėte galimybę nustatinėti, kiek turėsite klientų. Ką jie iš jūsų pirks, už kiek, kaip dažnai. Biurokratija kaip tik ir yra toks verslas. Iš pradžių norėjau dėti kabutes, po to persigalvojau. Iš tiesų tai verslas. Kuo įstaiga daugiau prikuria ribojimų, tuo daugiau ji turi darbo. Verslas džiaugiasi, kai turi darbo. Daugiau darbo –  reiškia daugiau etatų. Vyksta plėtra. Verslas juda į priekį. Įstaiga iš biudžeto gauna didesnį finansavimą, nes įrodo, kad turi daugiau darbo. Plėtra lemia didesnes pajamas. Ši biurokratinė įstaiga tampa svarbesnė, jos vadovų balsas svaresnis. Tik kvailys norės mažinti savo įstaigą."
A. Guoga

Pagal T. Girdzijausko pranešimą konferencijoje
” Nestandartinių sprendimų paieška valstybės finansų politikoje” LRS
Video įrašus rasite čia www.tedas.lt

Parašykite komentarą