Šviesios mintys padeda pabusti

Noriu naujo automobilio

Automobilis pas mus – statuso simbolis. Anksčiau sumedžiotus keturkojus trofėjus kabindavo ant sienos, dabar trofėjus su keturiais ratais statomas į garažą. Kaip arklį arklidėse, taip savo keturratį garaže nuolat aplanko šeimininkas. Pažiūri ar kanopos pripūstos, ar oda neišsitepus, ar įvarių skysčių pakankamai pripilta. Paglosto, pakedena kailį su dulkių siurbliu, nuplauna ir visa tai darydamas jaučia malonumą. O keturratis gyvūnas murkiančiu arba riaumojančiu variklio garsu jam atsidėkoja. Keistas tas ryšys tarp vyro ir automobilio.  Jei vyras gali išlaikyti dideles arklides, vienu keturračiu jis tikrai neapsiribos. Taip kaip moteriai pranyksta logika pamačius batus, taip vyrui pranyksta logika pamačius gerą automobilį.Ar nesusimąstėte kodėl kai kurie automobiliai yra  panašūs į ryklius, turintys apuoko, katino akis, vadinami banginiais, kregždėmis, silkėmis. Kiti savo forma primena raumeningo gyvūno proporcijas. Taip pat pažiūrėkite į pavadinimus: jaguar, puma, tigra, lion, cougar. Automobilių logotipuose puikuojasi erelis (Saab), buivolas (Lamborgini), žirgas (Ferrari). Galingumą matuojame arklio galiomis ir t.t.

Geras automobilis yra daugelio svajonė, tačiau kiek ta svajonė Jums kainuos. Noriu suteikti šiek tiek daugiau perspektyvinio matymo ir pamąstyti iš kito kampo. Išstudijavau 150 skelbimų internete ir 2 populiarias skirtingų klasių automobilių markes. Nenoriu niekam daryti reklamos ar antireklamos,tačiau pirmasis automobilis yra jau 20 metų gaminamas ir priskiriamas aukštai, limuzinų automobilių klasei.  Naujas jis kainuoja apie 100.000 eurų. O dabar įdomiausioji dalis.  Per pirmus 7 metus jo kaina sumažėja 10 kartų, nuo 100.000 iki 10.000, per 20 metų kaina nukrinta 100 kartų iki 1000 eurų.

Antrasis automobilis buvo vidutinės klasės populiarus ir labai dažnai Lietuvoje sutinkamas automobilis, įvairumo dėlei tai automobilis gaminamas kitoje šalyje nei pirmasis automobilis. Jo naujo kaina apie 18.000 eurų. Po 10 metų jo kaina būna nukritusi 6 kartus, po 20 metų jo kaina būna nukritusi 88 kartus. Arba skaičiais tariant, po 10 metų jis kainuoja maždaug 3.000, o po 20 metų kainuoja apie 200 eurų. Man labai smagu klausyti žmonių, kurie perka naujus automobilius, nes šie yra“ekonomiškesni”.  Paskaičiavau ir tai. Jei perkate vidutinės klasės automobilį ir dideliu argumentu laikote tai, jog jis sunaudoja 20 proc.mažiau degalų, tai jums reikės mažiausiai 25 metus važinėti tuo automobiliu, kad tas “ekonomiškumas” atsipirktų. Skaičiavimai skaičiavimas nelygu, tad visuomet palieku erdvės paklaidoms. Tačiau jei esate statistinis lietuvis, manau, kad gausite panašius rezultatus.Drastiškas kainos kritimas irgi yra eksploatacinės sąnaudos apie ką daugelis dažnai net negalvoja. Mes galvojame kiek išlaidų turime kurui,servisui, detalėms, draudimui, o kiek prarandame dėl automobilio pigimo dažnai net nepamąstome. Mano galva, automobilį geriausia yra pirkti tame taške kur kreivė darosi daugiau mažiau stabili, nes argi jūs investuotumėte į akcijas ar nekilnojamąjį turtą, kurių būsimosios vertės kreivės atrodo šitaip? Pasakysite naujas automobilis yra saugesnis, tačiau aš galvoju, jog jūsų vairavimo saugumą parodo spidometro rodyklė, o ne automobilio kaina.Žmogaus protas būdamas labai protingu kartais pridaro siaubingai kvailų dalykų ir vienas jų mūsų išlaidos automobiliams. Norint nugyventi finansiškai tvarkingą gyvenimą svarbiausia yra nesusimauti su stambiais pirkiniais. To jums ir linkiu.

Aivaras Pranarauskas
Pasisemti žinių galime šioje audio knygoje „Stiprios mintys virsta pinigais“

Parašykite komentarą