Šviesios mintys padeda pabusti

Nebenaudokime žodžio „darbas“

 Jei paklausime turtingų žmonių kas buvo esminis veiksnys padėjęs jiems užsidirbti, jie vienu balsu pasakys, jog tai buvo sunkus ir kantrus darbas. Reikėjo daug ir atkakliai dirbti tam, kad kažką sukurti. Darbas nebūtinai turi būti sunkus ir žodis „darbas“ nebūtinai turi asocijuotis su kažkuo varginančiu ir alinančiu – „šiandien einu į darbą, reikės daug dirbti, vakare būsiu labai pavargęs, nes visą dieną dirbau…..“

Šiandien kuomet daugelis žmonių jau nebedirba fizinių darbų, galėtume tam dideliam  įvykiui pažymėti padaryti atskyrimą ir fiziniam darbui naudoti žodį „darbas“, o intelektualinėms ar kitokioms užduotims atlikti galime naudoti žodžius „sprendimų darymas“. Jei savo atlyginimą uždirbate sėdėdami prie kompiuterio, bendraudami ir naudodami smegenis, o ne raumenis tai pavadinkime „sprendimų darymu“.

Taigi vietoje „daug dirbti“, sakytume „daryti daug sprendimų“. Tokia formuluotė iškart nuteikia optimistiškiau. Vietoje to, jog su nusivylimu sakome „šiandien manęs laukia daug darbo“, sakytume „šiandien manęs laukia daug sprendimų“. Sakydamas „manęs laukia daug darbo…“, jautiesi lyg tuoj papulsi į lėtaeigę sulčiaspaudę, kuri išspaus visą energiją, o sakydamas „manęs laukia daug sprendimų“ jautiesi kontroliuojantis situaciją ir aktyvus. Nors daugeliui šių žodžių pakeitimas atrodo smulkmena, tačiau jie turi visiškai skirtingas asociacijas. Mes tuos žodžius kasdien vartodami pasąmonėje esančias asociacijas stipriname.

Žodis „darbas“ gali asocijuotis, kad reikės vargti ilgas darbo valandas, kad bus eilinių problemų, kad nebus nieko smagaus, nebus jokio tobulėjimo ir po daug darbo dažniausiai seka daug nuovargio. Tuo tarpu jei sakome „sprendimų darymas“, tai asocijuojasi su aktyvumu, rezultatų pasiekimu, problemų išsprendimu, vadovavimu kažkokioms užduotims, tebūnie tai ir pačios smulkiausios užduotys. Taigi daug geriau pasąmonėje stiprinti asociacijas vedančias į aktyvumą, negu programuoti save nuovargiui.

Pats ne kartą gyvenime jau įsitikinau, jog jei save programuoji nuovargiui, tai taip ir jausiesi. O jei sau sakysi, jog turi daug energijos, jog darai sprendimus, taip jie kartais būna sunkesni, kartais lengvesni, bet tada dingsta ta vidinė įtampa, paprasčiausiai tinkamas nusiteikimas sumažina įtampą ir ji neeikvoja  energijos.  Įsivaizduokite, jog esate akumuliatorius, jei esate blogos nuotaikos arba netinkamai nusiteikęs, tai kaip prijungtas papildomas prietaisas, kuris tą akumuliatorių greičiau iškrauna. Nežinau, kaip mano patarimas pakeisti žodį „darbas“ į „sprendimų darymas“ paveiks jus asmeniškai, tačiau mane tai paveikė taip, jog aš galiu dirbti 12-14 dienų be išeiginių ir jaučiuosi puikiai. Nors prieš metus, kuomet dar nebuvau padaręs šio mini atradimo buvo visiškai kitaip.

Aivaras Pranarauskas

Parašykite komentarą