Šviesios mintys padeda pabusti

Matomi ir nematomi pinigai

Noriu visiems mūsų skaitytojams diskusijai pasiūlyti vieną paprastą, tačiau įdomią idėją.  Didžiąją dienos dalį praleidžiame galvodami apie matomus pinigus. T.y. yra pinigai apie kuriuos mes žinome, kuriuos matome ir kuriuos mes esame įpratę skaičiuoti. Mes žinome kokį atlyginimą gausime, žinome kokios mūsų mėnesio išlaidos bus, žinome, kiek kas kainuoja ir kas, kiek uždirba. Mes nuolat skaičiuojame, tiksliau sakant mūsų racionalus protas viską stengiasi suplanuoti, pasverti ir įvertinti. Matomi pinigai, tai ir matomos pinigų uždirbimo galimybės, mes žinome, kokį atlyginimą moka už vienokį ar kitokį darbą, mums tuomet viskas paprasta ir aišku.

Tačiau pasigilinkime į terminą “nematomi pinigai”. Tai yra erdvė kupina nežinomybės, ten nėra konkrečių skaičių, ten nėra jokių garantijų. Tačiau niekas negali paneigti, jog tokia mąstymo ir veiksmų erdvė egzistuoja, nes būtent toje erdvėje yra atrandamos naujos verslo idėjos, naujos nišos,  stiprios intuicijos dėka žmogus daug sėkmingiau pirks/parduos akcijas, nekilnojamą turtą ir tvarkysis su visais kitais reikalais. Yra sakoma, jog kai kurie žmonės turi uoslę pinigams, ar dėl to, jog  jų nosis kažkuo  geresnė? Tikrai ne, jie tiesiog  mato toliau už skaičių, jie mato toliau nei įprastinio mėnesio biudžeto planavimą. Jie mato tai, ko nemato kiti.  Daug gerų knygų apie pinigus vienokia ar kitokia forma apie tai rašo, taip pat ir geruose pardavimų seminaruose žmonėms yra metaforiškai paaiškinama, jog pinigai kabo ore, tik bėda, kad mes jų nematome, o kita bėda, kad tingime pasiimti.

Matomi pinigai yra skirti realistams.  Labai gerai turėti realistą buhalterį, tačiau įmonei turėti realistą pardavimų vadovą gali būti tikra katastrofa, nes pinigai atsiranda tik pamačius nematomą ir pradėjus atkakliai judėti tikslo link. Kuo anksčiau jūs pamatysite tą nematomą, tuo didesnė tikimybė, jog tai sugeneruos kažkokios naudos.

Žmogui daug patogiau save įsprausti į kelių tūkstančių eurų biudžetą ir jame jaukiai tvarkytis. Visgi mes jau pradedame įsisavinti supratimą, jog pinigų ir materialinės gerovės kiekis šiame pasaulyje yra neribotas, ribotas tik žmogaus mąstymas. Visi mes jau pradedame ieškoti naujų galimybių ir generuojame potencialias idėjas ir kiekvienas mūsų tikrai turime ne po vieną ir ne po dvi tokias idėjas. Įdomiausia dalis prasideda tuomet, kuomet reikia tas idėjas įgyvendinti. Jau supratome, jog pasaulis yra kupinas galimybių ir tos galimybės niekuomet nesibaigs. Gali baigtis tik mūsų noras ir tikėjimas.  Jau turime net konkrečių idėjų, kaip nematomus pinigus paversti matomais pinigais asmeninėje sąskaitoje, mes net pradedame veikti. Tačiau pradėjus veikti pasidaro aišku, jog mūsų anksčiau turėtų resursų paprasčiausiai nepakanka toms naujoms idėjoms.  Žmogaus energija nėra begalinė, ir būdas, kuriuo mes ją administravome pradeda aiškėti, jog nėra toks jau ir geras, nes reikalai sunkiai juda į priekį.  Galų gale vis dažniau pastebiu, tam tikrų specifinių dalykų žinojimo trūkumą.

Noriu, kad pagalvotumėte ar esama jūsų finansinė situacija nėra susijusi su jūsų gebėjimais gerai tvarkytis su matomais pinigais ir labai minimaliai laiko ir dėmesio skiriant darbams nematomų pinigų srityje. Aš šitai matau, visur aplink politikoje, versle, draugų ir savo paties gyvenimuose.

Aivaras Pranarauskas
Daugiau įdomių idėjų apie pinigus rasite audio knygoje „Stiprios mintys virsta pinigais“

Taip pat rekomenduoju sekti naujienas mano asmeninėje Youtube paskyroje.

Parašykite komentarą