404 Stiprios mintys virsta pinigais - Success.lt - seminarai Vilniuje. Audio knygos ir saviugdos straipsniai. - Success.lt – seminarai Vilniuje. Audio knygos ir saviugdos straipsniai.

Šviesios mintys padeda pabusti

Stiprios mintys virsta pinigais

Kalbant apie pinigus realistai – praktikai yra linkę nurašyti minčių pasaulio svarbą, o teoretikai – mąstytojai vargsta darydami sprendimus, gaudami rezultatus ir bandydami daugiau uždirbti, nes tvarkytis praktiniame pasaulyje daug sunkiau nei teoriniame.

Paprastai mes skiriame dvi būsenas: nematerialu ir materialu. Mano mintys, emocijos, norai yra nematerialu. Mano namas, mašina, stalas, mėsa parduotuvėje yra materialu. Viena priežasčių kodėl žmonės neuždirba daugiau yra ta, jog jų mintys ir (pasi)tikėjimas, kad galima tai padaryti yra tiesiog per silpnas. Jie nesupranta, jog nuo minčių ir (pasi)tikėjimo stiprumo priklauso sėkmė materialiame pasaulyje.  Nematerialus pasaulis taip pat kaip ir materialus gali būti skirtingo stiprumo. Pavyzdžiui, vinis yra daug tvirtesnis negu kiaušinis. Abu yra materija, tačiau tvirtumas skiriasi. Mintys irgi gali būti skirtingo tvirtumo, vieno žmogaus pasitikėjimas savimi gali būti geležinis, o kitas gali nuo menkiausio bakstelėjimo sudužti kaip kiaušinis. Minčių stiprumas gali nuolat keistis, o kuomet šios sustiprėja iki reikiamos ribos, jos labai lengvai pradeda virsti veiksmais ir rezultatais.

Pavyzdys apie tai kaip keičiasi noro stiprumas. Norite įsigyti batus, iš pradžių noras silpnas – 2 balai. Vėliau, kuomet pamatote patinkantį modelį, noras sustiprėja – 3 balai. O kuomet pamatote nuolaidą nusižiūrėtiems batams – noras jau 4 balai, noras jau pakankamai didelis, jog padarytumėte veiksmą ir nusipirktumėte batus. Pinigai iškeliavo, batai atkeliavo. Įvyko realūs pokyčiai materijoje, vien dėl to, jog noras ir su juo susijusios mintys tapo stiprios.  Jei norite, kad kitų žmonių pinigai atkeliautų jums, tikėjimas savimi ir tuo ką darote turi turėti kuo daugiau balų.  Noras gali būti silpnas ir nešiojamas galvoje daugybę metų, o gali būti toks stiprus, jog jį įgyvendiname iškart.  Savo planais galime tikėti truputi ir nešiotis juos metų metus, o galime jais tikėti taip stipriai ir ryškiai, jog viską metę einame ir juos įgyvendiname.

Dažnai (pasi)tikėjimas yra paremtas išorinėmis aplinkybėmis. Pamatėme kažkokią nišą verslui, pamatėme, jog yra didelė paklausa, pasiūlėme rinkai produktą, kuris buvo labai gerai priimtas. Kiekvienas šių faktorių stiprina mūsų tikėjimą ir skatina veikti. Tačiau vienam žmogui šie faktoriai gali sukelti didžiulę motyvaciją ir stiprinti mintis, kitas gali likti visiškai abejingas, jo mintys taip ir liko silpnos. Jis ras šimtus pasiteisinimų, kodėl planas nesuveiks.

Daug knygų parašyta apie tai, kaip svarbu keisti savo mintis. Tačiau minties pakeisti neužtenka, kad gyvenime prasidėtų pokyčiai. Mintys turi būti tiek aiškios ir stiprios, jog prasidėtų nuolatinis sprendimų darymas. Kuomet mintys susiprėja, išnyksta abejonės, prasideda sprendimai, rezultatai, tada pradeda atsirasti ir pinigai. O su pinigais iš šios tarpnės būsenos jau lengvai pereiname galutinai į materialumo fazę, galite pirkti daiktus, kuriuos norite, keliauti ten kur norite, veikti ką norite ir t.t.

Taigi yra specifinė tarpinė būsena, kurioje nematerialios mintys pradeda virsti materija: rezultatais ir pinigais. Kaip kokioje cheminėje reakcijoje reikia pasiekti tam tikrą temperatūrą, kad medžiagos sureaguotų, taip mūsų galvoje mintys turi tiek sustiprėti, kad mes kaip raketos eitume ir pradėtume daryti tai, ką reikia daryti.

Minties stiprumą galite subjektyviai įvertinti 5 balų sistemoje.
1 balas. Turiu kažkokią mintį, bet nelabai ja tikiu, nesigilinu, net nežinau ar ji teisinga. Tokį žmogų išgirsime sakant – „duokite darbą su geru atlyginimu ir nekvaršinkite man galvos su visokiomis filosofijomis“.

2 balai. Turiu minčių, žinau, kad jos teisingos, gal taip ir reikėtų gyventi ir daryti, bet vistiek turiu kažkokių abejonių. Kartais susimąstau, jog kažką gal reiktų keisti, gal reiktų kažką bandyti daugiau daryti, bet nelabai aišku kaip ką daryti. Neturiu tam didelės energijos ir noro. Žinoma, dėl savo neveiklumo yra ir didelis noras kažkam suversti kaltę.

3 balai. Turiu minčių, žinau, kad jos teisingos, daug minčių savyje jau pakeičiau, kaltų neieškau, žinau, jog pats esu už viską atsakingas. Žinau, ką ir kaip daryti, stengiuosi taip  gyventi. Turiu noro, abejonių kaip ir nėra, bet vis nesigauna, vis grįžtu prie senųjų įpročių, rezultatai labai vidutiniai. Daug į save investuoju, daug skaitau ir domiuosi, turiu didžiulį žinių bagažą, bet finansinė sėkmė vis neaplanko.

4 balai. Turiu aiškų žinojimą ką ir kaip daryti, darau, gaunu rezultatus, kaupiu patirtį. Gaunasi pamažu vis geriau ir geriau. Kartais suprantu daugiau, kartais mažiau, tiesiog dirbu, bandau ir viskas gyvenime yra gerai. Įgyvendinu daug savo idėjų.

5 balai. Absoliučiai tikiu, tuo ką darau ir tuo ką žinau, mano (pasi)tikėjimas toks stiprus, jog lengvai savo idėjomis apkrėčiu kitus. Turiu didelę motyvaciją ir energiją savo sukurtiems planams įgyvendinti. Viskas gaunasi natūraliai ir savaime. Galiu padaryti tokius darbus, kurie kitiems atrodo absoliučiai neįmanomi.

Kuomet iš 3 balų pereiname į 4 balus jau prasideda veiksmai ir rezultatai. Svarbiausiomis savybėmis tampa atkaklumas, valia, užsispyrimas, noras nugalėti, (pasi)tikėjimas savimi. Veiksmus juk galima daryti ir be visų šių savybių, bet tada gausite vidutinius rezultatus, trūks motyvacijos. Juk su 1,2,3 balų stiprumo mintimis žmonės irgi kažką dirbą ir veikia, tačiau prie geresnių nei vidutinių rezultatų tai nepriveda. Sunkiausia gyventi žmonėms su 3 balų stiprumo mintimis, nes jų mąstymas yra teisingas, jie žino, kaip viskas turėtų būti, bet tam tikri vidiniai blokai, kažkaip vis neleidžia pradėti daryti reikiamų sprendimų. Jie jaučia, jog yra kažkur visai šalia, bet vis negauna tų rezultatų, kurių norėtų.

Keletas pavyzdžių. Geriau žvirblis rankoje, nei briedis girioje. Tuo liaudis nori pasakyti, jog geriau truputis absoliučiai užtikrinto tikėjimo, nei daug silpno tikėjimo ir nežinios. Visi žino, jog geriau uždirbti mažiau, bet užtikrintai, negu  daugiau, bet neaišku kada, kur ir kaip. Daugelis žmonių yra tiesiog nepajėgūs ištverti nežinomybės, todėl gyvenime nerizikuoja ir geriau renkasi tai kas aišku ir patikrinta. Patekus į nežinomybę, jų minčių stiprumas krenta iki 1-2 balų ir jie kaip šiaudo griebiasi net pačio menkiausio užtikrintumo. Finansų magistrai važiuoja vasarą į Angliją braškių skaičiuoti, kad tik būtų užtikrintumas arba kaip sakoma, „svarbu užsikabinti“.  „Užsikabinti gyvenime“ neužtenka, nes labai tikėtina, jog po to ir liksite taip „kabėti“ ilgam laikui. Jei mintys ir tikėjimas yra silpni, jie ir liks silpni. Retas, kuris „pakabėjęs“ sustiprėja ir eina daryti tai, ką iš tiesų nori. Žinių kiekis dar nereiškia minčių stiprumo. Galite būti tūkstantį knygų  perskaitęs, tačiau tai nereiškia, jog turite vidinės jėgos ir mintys yra tiek stiprios, jog virstų norimais rezultatais.

Jei pasiūlo darbą su aiškiu atlygiu, turime 5 balų užtikrintumą. Mintys drąsios ir mes nedvejodami imamės darbo. Kai imamės patys kažką daryti savarankiškai, daug priklauso nuo mūsų sąmonės stiprumo. Jei esate garantuotas, jog idėja pavyks, turite klientų, kasdien dirbate ir reikalai juda į priekį – sąmonės stiprumas ir (pasi)tikėjimas aukštesni. Jei pradedate kažkokią naują veiklą, nesate tiek užtikrintas, (pasi)tikėjimas mažesnis. Jei greitų rezultatų nėra, kankina abejonės ar verta toliau investuoti savo laiką ir energiją. Pradedate galvoti gal užsiimti kažkuo kitu. Jei kurį laiką nesiseka jūsų mintys gali kristi iki 2 balų ir jūs dar labiau pradedate abejoti tuo ką darote. Jei mintys ir toliau silpnės, galiausiai mesite tai ką darėte.

Pardavimų rezultatai taip pat priklauso nuo minčių stiprumo. Tarkime, esate atsakingas už įmonės eksportą. Jei mintys silpnos, niekuomet nepasieksite gerų rezultatų. Silpnos mintys reiškia, jog nepilnai (pasi)tikite tuo ką parduodate, savo gebėjimais, nejaukiai jaučiatės bendraudamas, nemokate minčių sukaupti darbui, jos nuolat išsiblaško. Stiprios mintys reiškia, jog taip (pasi)tikite savo planais, kad kasdien darote sprendimus, jūsų užtikrintumas persiduoda kolegoms. Prisiminkime, jog mintys turi būti tiek stiprios, kad generuotų sprendimus. Jei nesate šioje fazėje, turite pašalinti visas priežastis trukdančias ją pasiekti.

Atsikratykite visų abejonių, kurios silpnina (pasi)tikėjimą.  Mintys turi būti geležinės, 5 balų stiprumo. Liaudis sako, jog reikia labai labai norėti ir tada turėsi. Tačiau vienos geležinės minties neužtenka. Kas iš to, jog turėsite vieną mintį iš geležies, o likusias 99 iš kefyro. Užtenka keletos silpnų minčių, kurias žmogus nešiojasi ir tai gali jam blokuoti daugybę dalykų. Pinigai visuomet pradeda atsirasti toje tarpinėje būsenoje tarp materijos ir nematerijos, pasistengkite, kad jūsų mintys ją pasiektų ir joje pasiliktų nesvarbu kaip klostosi išorinės aplinkybės. Atidžiai sekite savo silpnąsias mintis, stiprinkite jas. Pinigai keliauja ten, kur stiprios mintys ir pasitikėjimas.

Aivaras Pranarauskas

seminaras „Pinigų dirbtuvės“

Parašykite komentarą