Šviesios mintys padeda pabusti

Ar pinigai yra iššūkis?

Pinigai ir brangūs daiktai kuriais galėtume save apsupti yra iššūkis mūsų charakteriui.  Jie parodo mums mūsų silpnybes, tingėjimą, trūkumus ir visą kitą, ko neturime kaip asmenybė. Tai, kad neturite pinigų tiek, kiek norėtumėte, tai tik kažkokios jūsų žinių, įgūdžių ir charakterio spragos.   Ir pro šoną pravažiuojantis naujas automobilis yra nuolatinis priminimas apie tuos trūkumus, kuriuos turite. Todėl daugelis žmonių pasąmoningai neigia pinigus, neigia savo norus ir renkasi taupų gyvenimo būdą.  Tai yra daug lengviau negu ieškoti savo trūkumų, juos pripažinti ir taisyti. Žmonės atmeta pinigus, bando save tyliai įtikinti, kad pinigai tai ne jiems, kad jie gali išsiversti ir su tuo ką turi. Tas bandymas numarinti savininkiškumo ir konkurencijos instinktą, baigiasi nuolatine vidine kova kuri tik sekina psichologinius žmogaus resursus. Sekina vidinis neapsisprendimas. Kodėl milijonierių autobiografijose sutartinai yra duodamas patarimas, jog pirmiausiai reikia pakeisti mąstymą? Tam, kad jūs apsispręstumėte ir neeikvotumėte laiko veltui galvodami ar turtingas gyvenimas man ar ne man…

Neužtenka vien galvoti. Reikia mokėti suderinti svajones ir sąskaitų apmokėjimą, tačiau noriu panagrinėti vidinį blaškymąsi.  Vienu metu žmogus pasiryžta dirbti ir uždirbti, kitu metu jau taupiai skaičiuoja ir laidoja savo idėjas, laukdamas kol ateis „geresni laikai“. Ar neatpažįstate čia savęs? Kiek kartų per dieną pagalvojate apie pinigus? Šiais laikais, ko gero, dažniau nei apie seksą. Kiek tos mintys suderintos ir harmoningos? Kiek jos yra prieštaraujančios, blaškančios ir kankinančios jus? Pamenu, ateini į darbą ir galvoji kiekvieną valandą apie savo atlyginimą, nes dėl jo ir dirbti. Galvoji, kankiniesi, paskui nusiramini ir vėl galvoji.

Dauguma mėgsta idėją, jog ateityje bus geriau, gyvena ateitimi ir stengiasi kaip nors prastumti „šiandien“.  Dar savaitę, dar mėnesį. Juk ateity bus geriau. Kas atsitinka tokiu atveju. Jūs ramiai drimbate į fotelį galvodami „rytoj“.  Automatiškai visi veiksmai ir rezultatai pasistumia diena, savaite ar mėnesiu į priekį.

Taip pat tenka susipažinti su užkietėjusiais „anti-materialistais“, kurie net pradeda mane ignoruoti kuomet su jais  kalbu apie pinigus, deruosi ir panašiai. Jų veido išraiška būna tokia lyg man iš burnos blogas kvapas eitų. Gal ir eina. Nežinau. Tačiau kiti žmonės tai lengviau toleruoja.  „Anti-materialistams“ santykiai iš kart praranda prasmę, jei pajunta, jog čia įtraukti pinigai. Tad tokiais atvejais kuomet negali būti atviras, tenka ieškoti kitų būdų bendrauti. Būti draugišku, apie pinigus užsiminti tik tarp kitko, apsimesti, jog pinigai čia trečiaeilis reikalas.  Tada žmonės bendrauja, viskas atrodo gerai, tačiau visvien visiems mintyse sukasi pinigai . Kodėl taip yra? Aš atsakymus jau radau. Pamažu juos išdėliosiu kituose straipsniuose. O dabar tęsiame toliau. Taigi, net patys didžiausi „anti-materialistai“ galvoja apie pinigus ir taip stipriai, kad jūs net neįtartumėte. Norus galima užspausti labai giliai ir taip gražiai užmaskuoti dvasinėmis vertybėmis ar dar kažkuo.
 
Kol neturi savo svajonių daiktų, žmonos, gyvenimo stiliaus, darbo ir taip toliau, tol būsi priverstas pavydėti kitiems žmonėms. Tol tavo vidinis kūnas neras taip trokštamos ramybės. Kiekvienas pažįstamo paaukštinimas bus pavydo dūris tavo širdžiai, kiekviena praėjusi pro šoną graži moteris bus vis stiprėjanti nostalgija ir ilgesys. Kiekvienas gražus namas privers užsimerkti. Gyvenimas bus pilnas rūgšties ir nepasitenkinimo.  Jei tai varo jus į priekį – puiku, tačiau jei jau 20 metų dirbate kaip jautis ir nematote šviesos tvarto gale, reiktų pradėti kažką daryti.

Pinigai yra iššūkis. Didelis ir geras iššūkis. Priimkite jį ir susitaikykite su tuo, jog reikės jį anksčiau ar vėliau įveikti.  Skaudės, bus sunku, teks aukotis, kentėti. Tačiau, patikėkite manimi, tos kančios nė trupučio neprilygs toms kančioms, kurias kęsite kasdien pasirinkę vidutinišką ir taupų gyvenimo būdą. Iššūkis jus tempia aukštyn, ieškojimas pigesnio gyvenimo būdo tempia žemyn.  Rinktis jums.

Aivaras Pranarauskas

Parašykite komentarą