
|
Sėkmės istorijos
Straipsnyje pateikiu keletą pavyzdžių, kurie parodo, kad bet kuris gali tapti atminties čempionu.
Dominic O‘Brien biografija:
Dominic O‘Brien yra atminties meistras. Jis aštuonis kartus tapo pasaulio atminties čemnpionato nugalėtoju. Dominikui taip pat priklauso pasaulio rekordas, įtrauktas į Gineso rekordų knygą. Jam pavyko įsiminti 54 kortų kalades (iš viso 2808 kortas) tik vieną kartą pažiūrėjus į kiekvieną kortą. Siekiant rekordo buvo leidžiama padaryti tik 0.5% klaidų (iš viso 14 kortų), o Dominikas neteisingai pakartojo aštuonias kortas. Įsiminimo procesas truko 12 valandų, o kortų vardinimas – keturias. Dominikas pavadintas „Metų smegenimis 1994 – ieji“, organizacija „Brain Trust of Great Britain“ 1995 – ųjų spalio mėnesį jam suteikė „Atminties meistro“ vardą, apdovanojimą jam įtreikė Lichtenšteino princas Filipas. 2000 – ųjų rugpjūtį Dominikas pasaulio čempionate pasiekė naują pasaulio rekordą, eilės tvarka įsimindamas 316 atsitiktinai parinktų skaičių per 5 minutes. O tai yra greičiau nei vienas skaitmuo per sekundę.
Vaikystėje Dominikas sirgo disleksija, jam diagnozuotas dėmesio stokos sindromas. Pasak pasaulio atminties čempiono, jo prigimtinės atminties galimybės yra vidutiniškos, o mokykloje jis mokėsi vidutiniškais pažymiais.
Treniruoti atmintį Dominikas pradėjo 1987 – aisiais, kai per televiziją išvydo Creighton Carvello įsimenantį 52 kortų kaladę per mažiau nei tris minutes ir atkartojantį jas eilės tvarka. Tuomet jis prisėdo ir susikūrė kortų įsiminimo eilės tvarka sistemą. Ši sistema labai paprasta, Dominikas kiekvienai kortai priskiria po asmenį (pavyzdžiui Džeimsas Bondas atitinka pikų septynis), kiekvienas iš jų „gyvena“ sudaryto konkretaus maršruto/kelionės stotelėje. Dominikas teigia, kad priskyrimo procesas, lavinant atmintį yra labai svarbus.
Praeityje Dominikas pragyveno kortomis žaisdamas „Black Jack“. Žaidime reikia surinkti kuo artimesnį 21 – am kortų skaičių, jo neviršijant. Skaičiuodamas kortas gali nusspėti kortų iškritimo galimybę ir atsižvelgdamas į tai statyti. Dominiko sėkmingo lošimo įgūdžiai užkirto jam kelią į eilę kazino Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Prahoje ir Jungtinėse Valstijose.
Dominikas taip pat rašo knygas ir straipsnius, tokius kaip „Kaip išlavinti puikią atmintį“ („How to Develop a Perfect Memory“), „Kaip įveikti egzaminus“ („How to Pass Exams“), „Atminties jėga“ („Super Memory Power“), „Išmokite atsiminti“ („Learn to Remember“), „Didžiulė atminties jėga“ („Quantum Memory Power“), „Laiminčioji ranka“ („The Winning Hand“) ir „Stulbinanti atminties dėžė“ („The Amazing Memory Box“).
Dominikas pastoviai keliauja, skaito paskaitas apie atmintį ir įsiminimą, yra kviečiamas į televizijos laidas. Šiuo metu pasaulio atminties čempionas dirba su disleksija, dėmesio stokos sindromu sergančiais vaikais, juos treniruoja tiek fiziškai, tiek protiškai grupėse ir individualiai. „Dominiko sistema“ – tai technika, atskleidžianti neribotas kiekvieno mūsų atminties galimybes.
Stephen Wiltshire:
Styvenas gimė 1974 – aisiais metais Londone, išeivių iš Vakarų Indijos šeimoje. Vaikystėje jis buvo nebylys ir nebendravo su aplinkiniais. Trejų metų berniukui nustatytas autizmas. Jis visiškai nekalbėjo, berniuką ištikdavo nekontroliuojami susierzinimo priepuoliai ir gyveno savame pasaulyje.
Penkerių metų Styvenas pradėjo lankyti „Queensmill“ mokyklą, skirtą vaikams, turintiems specialių poreikių. Vieninteliu dominančiu užsiėmimu jam tapo piešimas. Berniukas su išoriniu pasauliu bendravo tik per savo piešinius: gyvūnus, Londono autobusus, pastatus. Vėliau jis piešė miesto vaizdus po įsivaizduojamo žemės drebėjimo, žymiausius Londono kraštovaizdžius. Mokytojai berniuką skatino kalbėti paslėpdami jo piešimo įrankius, nes tuomet jis buvo priverstas jų paprašyti.
1987 – aisiais BBC televizijos laidoje “The Foolish Wise Standing” Styvenas atskleidė savo nuostabų talentą. Nuo to laiko jis nuolat kviečiamas į įvairias laidas. Styvenas – vienintelis pasaulyje eruditas, sergantis autizmu, kurio pasiekimai demonstruojami visuomenėje nuo vaikystės. Jo trečioji knyga – „Plaukiantys miestai“ („Floating cities“) – buvo pirmoje bestselerių vietoje „Sunday Times“ sąraše. Jo piešiniai eksponuojami visame pasaulyje.
Styvenas pasižymi nuostabia fotografine atmintimi. 2005 – ųjų balandį po trumpo skrydžio sraigtasparniu virš Tokijo jis nupiešė pritrenkiančiai detalų panoraminį miesto vaizdą. Nuo to laiko Styvenas nupiešė Romą, Honkongą, Frankfurtą, Madridą, Dubajus, Jeruzalę ir Londoną. 2006 – ųjų sausį gavo apdovanojimą iš karalienės Elžbietos II už indėlį meno pasauliui.
parengė Laurynas Pečkaitis
Atminties lavinimo audioknyga „Geniali atmintis“ gali pagerinti gebėjimą įsiminti mažiausiai tris kartus. Spauskite čia ir sužinokite apie audio knygą daugiau (ją taip pat rasti galite dešiniame stulpelyje tarp kitų CD).
3 CD galima klausyti automobilyje, kompiuteryje ir muzikiniame centre. Siunčiame paštu, pašto išlaidos įskaičiuotos. | Mp3 failai (persiunčiami el.paštu). Apmokėkite internetu ir per kelias minutes audio knyga bus Jūsų kompiuteryje. |
Parašykite komentarą
Tik prisijungę vartotojai gali komentuoti.