Šviesios mintys padeda pabusti

PFCG „Viskas, ką svarbu žinoti apie Coaching’ą „

Jūs visiškai paskendęs darbuose, nelieka laiko net produktyviam poilsiui, smagiam bendravimui su šeimos nariais? Pastaruoju metu netenkina turimas darbas, gal reikėtų ieškoti naujo…? Nesiryžtate? Aplink kažkodėl vieni piktadariai ir neaiškiai nujaučiate, kad gal reikėtų pakeisti savo požiūrį? Visais atvejais esate pasiruošęs kažką daryti. Kankinančios abejonės, ką reikėtų daryti ir nuo ko pradėti, taip ir neleidžia pajudėti iš vietos?

Gal reikėtų su kažkuo pasitarti? Tik bėda viena – jūs nemėgstate svetimų patarimų. Ir nereikia. O kas gi juos mėgsta? Juk jūs su malonumu ieškote atsakymų patys, nes  žinote, kad tas, kas turi klausimą, turi ir patį tikriausią atsakymą?

Puiku, tuomet mumus pakeliui. Paieškokime tikrųjų jūsų vidinių atsakymų kartu.

Egzistuoja puiki sprendimų paieškos metodika – coaching'as. Kas tai? Kaip ji veikia? Profesionalus Coaching'as – tai konsultavimo forma, nuolatinis kliento ir trenerio – konsultanto bendradarbiavimas.

Pagrindinė  užduotis coaching'e -ne kažko išmokyti, o skatinti individualų kiekvieno žmogaus tobulėjimą, kad savo darbo ir gyvenimo procese, žmogus pats sugebėtų rasti atsakymus į painius klausimus,  įsisavinti reikalingas naujam pokyčiui žinias ir padaryti puikiausius jo gyvenimui sprendimus, jaustų gyvenimo pilnatvę. Tokiu būdu atskleidžiamos vidinės žmogaus galimybės, kurias mes kiekvienas turime, kurių atverti iki šiol niekas neskatino.

Pagrindinė coaching'o filosofija – žmonės veikia efektyviau, greičiau ir lengviau pasiekia tai, ko nori, jei jie turi bendru rezultatu suinteresuotų bendraminčių. Coaching'e dirbantis konsultantas skatina žmones veikti ir palaiko juos profesionaliais patarimais, vadovaudamasis nuostata, kad žmogus visada gali pasiekti daugiau nei yra pasiekęs šiandien.

Konsultantas dirba panašiai kaip sportininkų treneris. Jie kartu siekia bendro tikslo – laimėti varžybose, nugalėti sunkumus, kliūtis, išspręsti susidariusią keblią situaciją. Sporte reikalingos nuolatinės treniruotės, kryptingai tobulinamos raumenų grupės, ugdoma fizinė ištvermė. Sėkmingas treneris sukuria savo sportininkams ryškų pergalės vaizdą.

Coaching'e taip pat vyksta reguliarūs susitikimai – „proto“ treniruotės. Tik čia nėra pralaimėjusiųjų, nes ugdomi kliento įgūdžiai pasiekti savo norų įgyvendinimo ir jaustis laimingais. Tai “laimėti – laimėti“ pozicija.

Coaching'as – ne terapija. Coaching konsultantas nesidomi kliento problemomis praeityje, nenagrinėja jo elgesio priežasčių. Tai paliekama pačiam klientui. Jis priima klientą „čia ir dabar“, kaip sveiką, racionaliai mąstantį, atsakingą už savo sprendimus ir žinantį ko nori žmogų. Tai yra atskaitos taškas. Nuo dabarties momento konsultantas lydi klientą jo pageidaujamų norų įgyvendinimo link, sustiprindamas tuos kliento įgūdžius, kurie jam padeda laimėti gyvenime. Taigi, „laimėti – laimėti“ . Treneris lieka kartu su klientu,“lydi“ jį nuolat bendraudamas, kad klientas iš tikrųjų įgytų naujus įgūdžius ir iš tikrųjų įgyvendintų pageidaujamus pokyčius savo gyvenime. 

Kas Coaching‘e veikia? Susitikimų metu surandami tokie reikšmingi klientui norai ir tikslai, kurie natūraliai „traukia“ klientą veikti taip, kad jie išsipildytų. Klientas atranda savyje naujus gebėjimus, kiekviena pergalė verčia siekti naujų. Dirbant kartu pasiekiami didesni rezultatai, nei įmanoma pasiekti savarankiškai, nes konsultantas naudoja optimalią darbo struktūrą, naudojasi profesionalia metodika.

Ar Coaching'e dirbama su asmeniniais ar su dalykiniais tikslais? Riba, atskirianti asmeninį gyvenimą nuo dalykinio šiais laikais labai neryški. Taigi, konsultantas profesionaliai dirba su visais kliento gyvenimo aspektais.

Kodėl coaching'as tampa vis populiaresniu?
Konsultantas gali padėti įžvelgti savo galimybes ir pakeisti gyvenimo situaciją norima kryptimi. Bendruose susitikimuose su kouč, klientai supranta, jog tai, kas neseniai atrodė įmanoma tik svajonėje, gali būti įgyvendinta. Treneris – ne stebukladarys, bet savo arsenale turi nemažai technikos ir metodikų, kurios gali jūsų Idėjas paversti Realybe.

Laurynas Pečkaitis
pagal www.pfcg.lt

Parašykite komentarą