Šviesios mintys padeda pabusti

Savidisciplina: sunkus darbas

Didžioji gyvenimo paslaptis yra ta, jog nėra jokios didžiosios paslapties. Koks bebūtų jūsų tikslas, galite jį pasiekti, jeigu esate pasiruošęs darbui.
– Oprah Winfrey

Sunkus darbas – dar vienas „suterštas“ žodis. Sunkus darbas apibrėžiamas kaip kažkas, kas meta mums iššūkį. Kodėl iššūkiai yra svarbūs? Kodėl tiesiog nepasirinkus lengviausio kelio?

Daugelis žmonių daro tai, kas yra lengviausia, ir visaip bando išvengti sunkaus darbo. Dauguma naudojasi paviršutiniškomis galimybėmis. Sunkesnius iššūkius paprastai priima mažiau žmonių, tačiau juose slypi daug daugiau galimybių. Būtent dėl to mes turėtumėme daryti atvirkščiai nei daro daugelis.

Afrikoje yra aukso kasykla, kurios gylis siekia du kilometrus. Jos konstrukcija kainavo dešimtis milijonų dolerių, tačiau dabar ji yra viena pelningiausių kasyklų pasaulyje. Tam, kad ją įrengti įdėta be galo daug pastangų, tačiau dabar kasykla atsiperka.

Dideli iššūkiai yra tiesiogiai susieti su dideliais rezultatais. Žinoma, kartais mums tiesiog gali pasisekti rasti lengvą kelią tikslui pasiekti. Bet ar ilgai mums pavyks šią sėkmę išlaikyti? Ar dažnai mums pavyks ją atkartoti? Tačiau kada pratiname save prie sunkių užduočių, mums atsiveria galimybių karalystė, kuri paprastai uždrausta kitiems. Noras padaryti kažką sudetingo – lyg raktas nuo skrynios, prikrautos lobių. Džiugi žinia yra ta, jog sunkus darbas nėra skirstomas į grupes. Nesvarbu, ką jūs veikiate – sunkiai dirbdami galite pasiekti aukštumų bet kurioje srityje.

Sunkus darbas visada atsiperka. Jeigu kažkas jums teigia kitaip, tai galimas daiktas, jog jis taip kalba tik dėl to, jog nori įkišti jums kokią nors prekę, kuri neva tai yra "greita, paprasta ir efektyvi". Kuo daugiau sunkaus darbo įdėsite, tuo gausiau būsite apsuptas dovanomis – kuo giliau kasite, tuo daugiau lobių galite rasti. Išlikti sveiko kūno ir proto yra sunku. Sudaryti ir išlaikyti gerus santykius yra sunkus darbas. Vaikų auginimas irgi sunkus darbas. Sukurti gerą darbo organizaciją taip pat reikalauja sunkaus darbo. Tikslų pasirinkimas, planų kūrimas ir jų vykdymas yra sunkus darbas. Netgi būti laimingam yra sunkus darbas, jeigu kalbame apie laimę, kuri atsiranda dėl pasitenkinimo savimi. Sunkus darbas eina kartu su pripažinimu. Turite pripažinti tas gyvenimo sritis, kurias galima patobulinti tik sunkaus darbo dėka. Galbūt jums vis dar nepavyko susirasti partnerio pilnaverčiams santykiams. Galbūt vienintelis būdas šitai pataisyti yra pripažinti, jog turėsite daryti tai, ko iki šiol vengdavote. Galbūt norite atsikratyti svorio. Tai reiškia, jog metas pripažinti, kad atėjo laikas laikytis dietos ir pastoviai mankštintis. Galbūt svajojate apie paaukštinimą. Susimąstykite, galbūt vienintelis būdas tai pasiekti – sunkus darbas?

Jūs galite radikaliai pakeisti savo gyvenimą, jeigu nustosite vengti sunkaus darbo. Galvokite apie sunkų darbą, kaip apie jūsų partnerį, o ne priešą. Sunkus darbas iš tikrųjų geras įrankis, kuris jums visada pravers!

Parašykite komentarą