
|
Ar sulūžusius ir senus daiktus išmesti?
Yra teorija kurią noriu paagrinėti, kad sužadinti kritinį protą, o kokias išvadas pasirinksite tai jūsų reikalas. Šią teoriją aptinku pas vedinės pasaulėžiūros propaguotojus, jie kaip taisyklė daug dėmesio skiria žmogaus energetikai. Tą energetiką daug subtiliau jaučia ir energetiką pradeda įžvelgti visame kame. Kiekviename daikte, kiekviename kasnyje jie ieško energetikos ir žinoma ją randą. Tada gyvenimas prasideda tų energijų interpretacijų rėmuose. Teorija sako, jog jei daiktas įskilo ar kažkiek palūžo, reikia jį mesti lauk, nes jo energetika jau susigadino ir nuo šiol kiekvieną kartą pažiūrėjus į tą daiktą, jumyse susižadins ta neigiama energetika. Taigi viską meskime lauk, keiskime naujais, nes tokie daiktai neva tai tempia mus energetiškai žemyn.
Nors yra kita teorija sakanti, jog sudužę daiktai, tai – gražūs daiktai, nes juos kuomet sutaisome ir suklijuojame, lieka jų randai, o randai yra gražu. Randas parodo, jog mums buvo sunku, bet mes išgyvenome ir tai mus sustiprino. Kiniečiai sudužusią vazą suklijuoja ir padengia aukso dažais, kad parodytų koks tas daiktas gražus. Daikto įskilimas, nusitrynimas ar kitoks defektas turi to atsiradimo istoriją, o daiktas su istorija yra daug vertingesnis negu be istorijos.
Žmonės yra skirtingi ir jų santykis su daiktais yra skirtingas. Yra kinestetikai, kuriems patinka liesti, kuriems reikia turėti, kuriems geri daiktai sukelia daug įvairių pojūčių. Yra žmonių, kuriems tie daiktai nėra tokie svarbūs. Taigi, jei daiktas sulūžęs, tiems žmonėms tai jautriau rezonuoja. Kažkoks įskilimas lėkštėje, kažkokia siūlė rūbuose, kažkoks įbrėžimas automobilyje, visa tai juos erzina. Ir yra žmonių, kuriems visa tai neužstringa, kurie priima daiktus tokius, kokie jie yra. Čia vis prisimenu gyvenimą Anglijoje ir ten daug kur galima rasti senovinę šildymo sistemą, senoviniai čiaupai skaičiuojantys dar karalienės Viktorijos laikus. Niekam jie nekliūna, senas daiktas yra užsitarnavęs pagarbą, tiesiog niekas neskuba jo keisti ir niekas nežiūri į tai, kad jo energetika yra bloga.
Namuose galite išmesti visus įskilusius puodukus ir namuose jus supanti energetika bus tobula. Tačiau vos tik išvyksite iš namų jūs pradės supti netobula aplinka, duobėtas kelias, įskilusios šaligatvio plytelęs, nesušluoti lapai, šiukšlės, neveikiantys žibintai. Taigi visa gera energetika, kurią jūs sukaupėte tobuluose namuose gali išsibarsyti pirmuose žingsniuose išėjus iš namų. Taigi tobulo pasaulio aplink save kūrimas vargu ar įmanomas. O kaip elgtis ar išmokti priimti daiktų netobulumus ir juos naudoti toliau ar viską keisti į naujos ir šviežios energetikos daiktus, tai jau kiekvieno apsisprendimas.
Aivaras Pranarauskas
Daugiau apie pinigų taupymo ypatumus rasite šioje audio knygoje „Kodėl paleidžiame pinigus“