Šviesios mintys padeda pabusti

CD „Tėvai ir vaikai“

Tėvai ir vaikai. Tarp įtakos ir tolerancijos

Vaikai yra vertybė, atlaikanti amžių išbandymus. Mes turime  nenumaldomą poreikį atiduoti save vaikams, tad visai nėra, ko bijoti, kad vaikai iš jūsų pareikalaus begalinio aukojimosi. Pasiaukojimas iš tiesų tampa didžiausiu džiaugsmu ir pripildo gyvenimą prasmės. Tėvų kasdienybė nuspalvinama naujomis, iki tol neregėtomis spalvomis.

Tai nesunku įrodyti. Kol vaikų nėra, mes dažnai džiaugiamės linksmybėmis, tačiau, jiems atsiradus, atrandame, kai ką vertingesnio. Pasiūlykite tėvams: aš paimsiu iš tavęs vaiką ir dar duosiu krūvą pinigų pramogoms. Ką jie atsakytų? Nors atžalas auginti nėra taip jau paprasta ir lengva, tačiau jokie normalūs tėvai dėl to neatsisakys savo vaikų. Tai yra kažkas ypač vertingo – nepalyginti vertingesnio nei tai, ką turėjome iki jų.

Ne kartą kiekvienas girdėjome daugybę istorijų, kaip tėvai vargsta su savo vaikais. Jose nematome nieko panašaus į didžiulį džiaugsmą – atrodo, kad vaikai juos tik iškankino ir tapo sunkia našta, sujaukusia iki tol visai neblogą gyvenimą. Taip atsitinka todėl, kad nesame pasirengę šiai užduočiai. Įsivaizduokite, kažkas turi mokytis aukštosios matematikos universitete, nors mokykloje tam visiškai nesirengė. Aišku, tuomet šis užsiėmimas kels vien tik neigiamus jausmus. Arba: pradedate vairuoti, tačiau nesate tam pasirengę – nemokate nei taisyklių, nei dorai išmanote, kaip automobilį valdyti.

Iš mūsų reikalauja diplomo, kad galėtume dirbti buhalterio darbą ar tiesti kelius. Tačiau iš norinčiųjų auginti vaikus niekas nereikalauja jokio išankstinio pasirengimo. Tai apmaudu, nes būti tėvais iš tiesų yra sudėtingiau, nei tie du paminėti užsiėmimai. Anksčiau, kai šeimose augdavo daugiau vaikų, vyresnieji būdavo mokomi rūpintis savo mažaisiais broliukais ir sesutėmis. Su kiekvienu vaiku tėvai įgydavo vis daugiau patirties, o vyresnieji matydavo atžalos tinkamą auklėjimo pavyzdį. Tai ir būdavo pasirengimo tėvystei ar motinystei užuomazga.

Dabar, aišku, viskas kitaip. Šeimoje paprastai auga tik vienas vaikas, o ir jis per dieną paliekamas be priežiūros, nes abu tėvai dirba. Tad dabar jo (jos) supratimas apie vaikų auginimą aiškiai nepakankamas, jei ne ydingas. Štai mes ir turime situaciją, kai šeimoje vaikų nedaug, tačiau juos auginti tėvams yra sunkiausias darbas. Iš tiesų stebiuosi, kiek daug tėvų neišvengia elementarių auklėjimo klaidų, dėl kurių vaikų charakteris tampa sunkus, o bendravimas su jais neteikia jokio džiaugsmo.

Šioje programoje pateikiau būdų, kaip visa tai apversti aukštyn kojomis – kaip „grumtynes“ su vaikais kiekviename žingsnyje pakeisti į malonų ir džiaugsmingą bendravimą. Jums nereikės skaityti krūvos antrarūšių knygų, kuriose autoriai dėsto akademines tiesas. Visa šioje programoje pateikta informacija yra pagrįsta praktiniais išbandymais. Mūsų šeimoje visa tai puikiai veikia. Po kelerių metų paieškų mums su žmona pavyko rasti „mygtukus“, kaip pasiekti, kad vaikai būtų paklusnūs ir kad bendravimas su jais teiktų džiaugsmo.

Mūsų metodas iš pradžių visai nekėlė entuziazmo kitiems tėvams, ir ypač vaikų seneliams. Nepaliaujamai ir įnirtingai mus visi kritikavo. Patys artimiausi giminaičiai ir draugai tai darė smarkiausiai. Tačiau, praėjus keleriems metams, kritika prigeso. Visi pamatė, kad mums sekasi ugdyti savo vaikus, o jiems – ne. Visa tai rodo, kad neteisingi, ydingi ugdymo ir bendravimo su vaikais būdai yra įsišakniję mūsų kolektyvinėje sąmonėje. Ir dėl to man atrodė taip svarbu parengti šią programą.

Apie šią programą teigiamai atsiliepė specialistai ir profesionalai. Vilmantė Pakalniškienė dirba paauglių raidos specialiste Švedijoje. Ji prisipažino, kad apie pusę šioje programoje pateiktos informacijos jai ir pačiai buvo naudinga išgirsti. Beje, Vilmantė pati prisidėjo prie programos kūrimo pateikdama kelias svarbias idėjas apie bendravimą su paaugliais. Taip pat šią programą padėjo kurti Lėda Turai, psichologė, vaikų raidos specialistė, baigusi mokslus Hamburge, ir Tomas Girdzijauskas, skaitantis seminarus vaikų ugdymo tema. Bet apie juos – vėliau.

Ką rasite šioje programoje

1 diskas. Atsakinga meilė

Pirmoje dalyje paaiškinama šiurkščiausia tėvų klaida: vaikas tampa priemone tėvų psichologiniams poreikiams tenkinti. Tai daroma nesąmoningai ir viskas iš išorės atrodo labai kilnu bei gražu. Tačiau mažas vaikelis, kuriuo tėvai nesąmoningai naudojasi, yra pasmerktas augti nelaimingas, nesaugus ir nesavarankiškas. Jei tėvai nesistengia išsiaiškinti, ką daro ne taip, taisydami padėtį tik pila žibalą į ugnį.

Šią klaidą daro dauguma šiuolaikinių tėvų (apie 70 proc.). Ne tik patys daro, bet ir kitus ragina taip pat elgtis su savo vaikais. Kaip minėjau, šis elgesys iš pažiūros atrodo kilnus ir pasiaukojantis. Programoje jūs sužinosite, kaip atpažinti šį pasislėpusį „virusą“ ir jo atsikratyti.


2 diskas. Asmenybės spalvos

Jei dažnai nesutariate su svarbiausiais gyvenime žmonėmis, tai greičiausiai dėl to, kad kalbatės skirtingomis psichologinėmis kalbomis. Žodžiai tie patys, tačiau jų prasmė – beviltiškai iškreipta. Tuomet mėginate kartoti, kalbėti garsiau, bet dėl to netampate geriau suprasti. Taip įsukate užburtą ratą. Šioje programoje pateikiu tikrą pavyzdį, kaip šeimos narių nesusikalbėjimas privedė vaiką prie savižudybės.

Šios žinios, neabejoju, bus vienos svarbiausių, ką kada nors išgirdote. Kažkada ir man jas taip pat pristatė. Tas psichologines kalbas išmokti ir vartoti paprasta. Kai tik pradėsite kalbėtis tomis pačiomis kalbomis, jūs būsite nepaprastai nustebinti, kaip pagerės jūsų bendravimo įgūdžiai. Pasakysite sudie visiems tiems sekinantiems ir niekur nevedantiems konfliktams su svarbiausiais jums žmonėmis.


3 diskas. Disfunkcinė šeima

Nepainiokite su asocialia šeima. Čia kalbama apie nelaimingą, neviltyje skendinčią padorių žmonių šeimą. Ši dalis skirta visų pirma tiems, kurie vaikystėje jausdavo priešiškumą tėvams ir su jais dažnai pykdavosi. Ji taip pat, kaip oras, reikalinga tiems, kuriems sunku atsiverti, pasirodyti pažeidžiamu, sukurti intymius santykius. Programoje jūs sužinosite, kaip vaikystėje patirtos emocinės traumos persekioja mus visą gyvenimą. Kaip mėginimai nuo jų atsiriboti veda prie naujos tragedijos. Kaip šių žaizdų neišsigydęs žmogus yra pasmerktas savo įtūžį ant tėvų perduoti kitai kartai – savo vaikams.

Ši informacija, kai ją išgirdau pirmą kartą, mane taip sukrėtė, kad kelias dienas apie nieką kita negalėjau galvoti. Aš pats esu iš disfunkcinės šeimos. Tokių aplink daugybė. Šioje dalyje sužinosite, kaip jūsų tėvai, patys to nesuprasdami, apkrėtė jus nevilties virusu, ir kad jūs, patys to nesuprasdami, darote tą patį savo vaikams.


4 diskas. Eksperimentinės idėjos

Šioje dalyje paliestos ugdymo idėjos yra visiškai naujos – jų nėra niekur kitur. Eksperimentinių idėjų temos yra šios:

– Kaip sveikai maitinti vaikus.

– Kaip padėti darželinio amžiaus vaikui lengvai išmokti užsienio kalbų.

– Ką tėvai gali padaryti, kad vaikai išaugtų patrauklios išvaizdos.

– Kaip nuo mažų dienų ugdyti finansinius vaiko įgūdžius.

– Kaip daryti įtaką paaugliui.

– Kaip mėgautis bendravimu su vaikais.

Čia išsamiai paaiškinama, kaip ir kodėl priėjau prie šių išvadų, kaip pats jomis pasinaudoju ir kodėl galima tikėtis gerų ilgalaikių rezultatų. Šias idėjas sukūriau remdamasis psichologijos mokslu. Tačiau pabrėžiu, kad tai dar nėra mokslininkų tyrimais patvirtintos išvados. Jei jus įtikins šios programos argumentavimas – taikykite. Jei norite vien tik mokslo patvirtintų žinių, tuomet šios dalies jums nerekomenduoju.


Papildomas diskas. Diskusija su ekspertais

Prie šios programos kūrimo noriai prisidėjo du vaikų ugdymo ekspertai, kurie savo žiniomis labai naudingai papildo šios programos turinį (tiesa, kartais ir prieštarauja). Šioje dalyje bendrauju su Lėda Turai ir Tomu Girdzijausku. Jie papildo šią programą svarbiausiomis savo idėjomis ir patirtimi.

Lėda Turai: psichologijos konsultantė, vaikų raidos ir mokymosi specialistė (Hamburgo psichologijos ir pedagogijos institutas). Ištekėjusi, turi du vaikus – 9 metų sūnų ir 5 metų dukrą. Profesionali coaching’o specialistė bei lyderystės trenerė. NECA (Šiaurės Europos koučingo asociacijos) valdybos narė. Buvusi Vilniaus universiteto dėstytoja, vengrų k. vertėja.

Tomas Girdzijauskas: lektorius-eruditas, žinomas savo subtiliu psichologo talentu, pokalbių radijo laidų vedėjas, ideacijos (idėjų generavimo) ekspertas, studijavęs 5 universitetuose, mokęsis virš 10 kalbų (įskaitant 4 senąsias), dalyvavęs arba kūręs unikalius projektus. Garsus savo temomis apie žodžių galią, žmonių santykius, asmenybės augimą. Turi 2 vaikus: Rugilę 1991 ir Jorį 1993

Šios diskusijos forma įdomi ir intriguojanti. Į tą patį klausimą atsako ir Lėda, ir Tomas. Galime palyginti skirtingus požiūrius ir sugretinti su tuo, ką būsite girdėję ankstesnėse programos dalyse. Kai kur draugiškai pasiginčijame, kai kur vienas kitam pritariame. Šis pokalbis man asmeniškai davė daug naudos. Esu įsitikinęs, kad ir jūs taip pat pasisemsite svarbių ir naudingų minčių.

Programos dalyviai taip pat ir mūsų vaikai – Marta ir Augustas (g. 2004). Vaikus kalbina jų mama Diana. Iš šių trumpų pokalbio ištraukų galėsite pajusti, kaip vaikai mąsto ir kaip mūsų ugdymas keičia jų pasaulėžiūrą.

Programą „Tėvai ir vaikai“ skiriu ne tik tėvams ar besiruošiantiems jais tapti. Ji bus labai naudinga visiems, norintiems sustiprinti santykius su artimais žmonėmis ir sužinoti daug svarbaus apie save.


Besąlygiška pinigų grąžinimo garantija

Kaip ir beveik visuomet, suteikiu besąlygišką pinigų grąžinimo garantiją. Jei jums nepatiko šios programos turinys, įdėkite ją į voką ir grąžinkite atgal. Pervesime jums visą įmoką minus siuntimo paštu išlaidas. Audioprogramos kaina 199 lt.
Kiekvienas perkantis gauna 100 lt vertės nuolaidų kuponą seminarams*.

Į šią programą visas kūrybinis kolektyvas įdėjome kaip niekad daug jėgų ir labai norėtume, kad nepraleistumėte progos su ja susipažinti. Tad laukiame jūsų užsakymo ir linkime kuo geriausių įspūdžių klausant. Kaip visada, būtų labai smagu sulaukti jūsų atsiliepimų. Jie padrąsina mus ir paskatina kitus.Norėdami užsisakyti užpildykite žemiau esančius laukelius.

Jūsų Vardas (privaloma)

Jūsų Pavardė (privaloma)

Jūsų Elektroninio pašto adresas (privaloma)

Adresas

Miestas

Telefonas

*Kuponas galioja šiems seminarams „Greitas ir efektyvus skaitymas“, „Geniali atmintis“, „ELT – emocijų masažas“, „Mano svajonių gyvenimas“, „Svajonių mokykla“, „Kūno kalba“, „Laiko ir energijos valdymas“, „Pinigų dirbtuvės“, „Creative marketingas“.
Visą naujausią informaciją apie seminarus rasite mūsų internetinėje svetainėje, taip pat  galite gauti el.paštu, jei užsiregistruosite naujienlaiškiui arba prisijungsite prie mūsų Facebook.
Jei seminaro kaina iki 50 lt seminare dalyvausite nemokamai, jei seminaras kainuoja daugiau negu 50 lt, likusią sumą reikia primokėti.
Seminarai dažniausiai vyksta Vilniuje. Kartą metuose Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose.
Būtina išankstinė registracija, taip pat šią kortelę atsineškite į seminarą kartu, neturint kortelės nuolaida negalioja.

Parašykite komentarą